خبر

حمله دوباره اسکوچیچ به کارلوس کی‌روش؛ او با کلمبیا و مصر نتوانست به جام جهانی برود/ این دو بازیکن را هرگز بازی نمی‌دادم | جهان محتواتغییر رئیس فدراسیون فوتبال در فاصله چند ماه مانده به شروع جام جهانی منجر به برکناری دراگان اسکوچیچ از سرمربیگری ایران و انتصاب کارلوس کی روش به عنوان سرمربی ایران شد. اما تیم ملی ایران در جام جهانی از دور گروهی حذف شد تا بحث حضور این تیم در جام جهانی بسته شود.

دراگان اسکوچیچ درباره ارزیابی خود از وضعیت ایران در جام جهانی گفت: فکر می کنم ما و کارلوس از نظر نگاهمان به فوتبال کاملاً متفاوت هستیم. فکر می کنم بیشتر از او یک مربی فوتبال تهاجمی هستم. برای مربیان، بعضی ها می گویند یک نفر معلم است، یکی رهبر، یکی اینطور است و یکی آنطور. به نظر من درجه بندی مربیان بسیار ساده است. مربیان یا ریسک می کنند یا نمی کنند. به نظر من کی روش در فوتبال خیلی محتاط است. بذار بهتر توضیح بدم وقتی مقابل یک حریف قدرتمند بازی می کنید، باید به تیم خود اعتماد کنید. اگر جای من بودم، فکر نمی‌کنم مقابل انگلیسی‌ها دفاع کنیم و از این نظر با هم فرق داریم و به فوتبال جور دیگری نگاه می‌کنیم.

وی ادامه داد: من می گویم نمی توان تیمی از بازیکنان وفادار را در زمین قرار داد. شما باید بهترین بازیکنانتان را بدهید، نه بازیکنان وفادارتان. شما باید با بچه ها رابطه برقرار کنید. به همین دلیل وقتی ترکیب تیم ملی ایران را دیدم خیلی تعجب کردم و باورم نمی شد.

سرمربی سابق ایران ادامه داد: یک بار در مصاحبه ای گفته بودم که من آدمی نیستم که در باغ روی گل راه می روم اما سعی می کنم از جاده دور بزنم. حرف های زیادی پشت سرم بود. دیدید که تیم ملی ایران به یکباره بزرگترین تیم جام جهانی شد. کی‌روش بازیکنانی مانند رامین رضاییان و رامین رضاییان را به تیم دعوت کرد. نه کریم انصاری فرد و نه احسان حاجی صفی، کاپیتان تیم، اگر من سرمربی بودم، برای تیم من بازی نمی کردند. تیم ایران را جوان کردی و انرژی جدیدی گرفتیم و یکدفعه انگار داری به تنظیمات قبلی برمی گردی. من فقط به رفتن به جام جهانی فکر نمی کردم. می خواستم چیزی را به رئیس بعدی بسپارم و از این نظر این اقدامی که انجام شد فاجعه بود.

وی ادامه داد: بگذارید واضح تر بگویم. رئیس فعلی فدراسیون فوتبال ایران پیش از این در این فدراسیون حضور داشت. برای ویلموتس که فکر می کنم یک ماه و نیم سرمربی ایران بود و در مقدماتی جام جهانی حذف می شد، 7 میلیون یورو خرج کردند. ایران در دوران سلطنت او یک امتیاز با محرومیت فاصله داشت.

و این مربی کروات ادامه داد: چه بگویم که یک مربی دو بار نتوانست با یک تیم به جام جهانی برود و حالا برای سومین بار در یک دوره مربی تیم دیگری است. من هرگز در زندگی ام چنین چیزی ندیده بودم. او نتوانست با کلمبیا به جام جهانی برود و بعد از آن هم نتوانست با مصر به جام جهانی برود و بعد به ایران آمد. این یک رویداد بی معنی بود، اما من به خوبی با آن کنار آمدم. من سه سال در آنجا کار کردم و خیلی خوب کار کردم و 25 امتیاز گرفتم. مسابقات را سریعتر تمام کردیم و همه رکوردها شکسته شد، مثلاً برای اولین بار در خانه بحرین را شکست دادیم. چه کنیم و زندگی ادامه دارد.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا