خبر

حضرت آیت الله مکارم شیرازی: عدم تضعیف دولت به این معنی نیست که منتقد دولت نباشیم/ اگر امید از مردم گرفته شود کار مشکل می شود | جهان محتوا


شفقنا- آیت الله العظمی مکارم شیرازی از وزارت ارشاد خواست به مسائل اسلامی و فرهنگی توجه کند.

به گزارش شفقنا به نقل از دفتر این مرجع تقلید، حضرت آیت الله مکارم شیرازی در دیدار با آقای اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد، نقش این وزارتخانه را در تبیین مسائل فرهنگی مهم دانستند و گفتند: ارشاد باید توجه بیشتری داشته باشد. به مسائل اسلامی و فرهنگی

وی بر ضرورت حجاب تاکید کرد و گفت: بحث حجاب در حال حاضر با مسائل سیاسی گره خورده است و برخی می گویند اگر حجاب را برداریم نظام جمهوری اسلامی از بین می رود.

وی خشونت و فشار را در موضوع حجاب موثر ندانست و افزود: مسئله حجاب راه های فرهنگی دارد البته صدا و سیما باید به موضوع حجاب اهمیت بیشتری بدهد.

آیت الله مکارم شیرازی در ادامه به بحث و بررسی مسائل و مشکلات حوزه چاپ و نشر پرداخت و گفت: یکی از مهم ترین راه های گسترش فرهنگ کتاب و نشریه است، اما متأسفانه قیمت کاغذ چندین برابر شده است و این قیمت گزاف باعث شده است. افزایش یافت. مشکلات دیگری از جمله تعطیلی و بیکاری مراکز چاپ و نشر و اتحادیه های مرتبط را به همراه داشت.

وی همچنین با اشاره به گرانی کتاب و لزوم ارائه تسهیلات در این زمینه، افزود: افراد زیادی هستند که به کتاب و کتابخوانی علاقه دارند اما توانایی خرید کتاب را ندارند!

وی با اشاره به افزایش هزینه حج گفت: هزینه حج عوامل متعددی است که مهم ترین آن گرانی ارز است اما دولت می تواند تسهیلات بیشتری به آن بدهد تا منتظران بتوانند انجام دهید. حج سال ها می تواند برای انجام مناسک حج به خانه خدا برود

و اداره یک کشور در این شرایط را کار سختی دانست و افزود: رئیس جمهور و وزرا بدانند که در شرایط سختی قرار دارند. درست است، دشمن فعالانه کار می کند، اما همه راه ها بسته نیست.

وی با تاکید بر اینکه نباید به گونه ای عمل کرد که منجر به تضعیف دولت شود، گفت: تضعیف نکردن دولت به معنای این نیست که از دولت انتقاد نکنیم. مردم از ما می خواهند که صدای شما باشیم و مشکلات را بیان کنیم. ما در مورد مشکلات صحبت می کنیم، اما باید گوش شنوایی وجود داشته باشد. انشاءالله در این دولت موفق شدند.

وی در پایان گفت: وظیفه ما دعا، تذکر به دولتمردان و امید بخشی به مردم است اما باید توجه داشت که اگر امید از مردم سلب شود کار سخت می شود. باید کاری کنیم که مردم امیدوار باشند و امیدشان به ناامیدی تبدیل نشود.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا