خبر

حداکثر قیمت بلیت جام جهانی قطر فقط ۶ میلیون و پانصد هزار تومان/ تماشاگران قطر ۲۰۲۲ به کیش می‌آیند؟ | جهان محتوا


سینا کلهر در حاشیه نشست فدراسیون تکواندو درباره موضوع بلیت فروشی حضور تماشاگران ایرانی در جام جهانی قطر گفت: می خواهم یک بار برای همیشه این موضوع را روشن کنم. بلیت ها در دو مرحله فروخته شد. فدراسیون فوتبال در مرحله اول حدود 9 هزار بلیت فروخت و در مرحله جدید که از شما می خواهم پیگیری کنید، قرار است 12 هزار بلیت فروخته شود. اتحاد احتمالا هفته آینده این بلیت ها را به فروش خواهد رساند. حداکثر قیمت این بلیت که بالاترین و در بهترین نقطه ورزشگاه قرار دارد برای هر بازی 6 میلیون و 500 هزار تومان و کمترین قیمت بلیت 2 میلیون و 500 هزار تومان است.

وی در خصوص حمل و نقل و اسکان تماشاگران ایرانی نیز به این موضوع اشاره کرد که بلیط هواپیما برای سفر به قطر در حال حاضر نزدیک به 20 تا 25 میلیون تومان متعلق به قطر ایرویز است. دوستان وزارت راه تلاش می کنند امکان پرواز با هواپیماهای ایرانی را فراهم کنند که به اعتقاد من هزینه ها را به نصف کاهش می دهد. موضوع دومی که وزارت راه پیگیر آن است و مقدمات آن در شرف اتمام است، موضوع سفر یک روزه تماشاگران به قطر است که تماشاگران صبح به آنجا رفته و پس از تماشای نمایش برمی گردند. مسابقاتی که در این صورت مشکل اسکان هم حل می شود.

معاون فرهنگی وزارت ورزش افزود: قرار نیست تماشاگران به جزیره کیش منتقل شوند و بعد به قطر بروند. این انتقال قرار است در 8 شهر انجام شود که کیش یکی از آنهاست. البته جزیره کیش این امکان را فراهم کرد و به نظر می رسد یکی دو کشتی تفریحی را هماهنگ کرده است تا تماشاگران علاقه مند به قطر بتوانند در این کشتی ها بمانند.

وی درباره گرانی سفر به قطر گفت: الان چیزی که ما را نگران می کند بالاترین قیمت بلیت هر بازی 6 میلیون و پانصد هزار تومان است و هنوز قیمت هواپیما قطعی نشده است. چیزی که من محاسبه کرده ام این است که کل هزینه رفت و برگشت نباید بیشتر از 35 یا 40 میلیون تومان باشد، اما متأسفانه بلیت هایی که گرفته اند خارج از سازوکار اتحادیه بوده است که بلیتشان 950 دلار است و خودشان هم می دانند چطور است. آثار. رویداد. در خصوص هزینه اسکان نیز خارج از سازوکار دولتی اقدام کرده اند. مردم در خرید این بسته ها دقت کنند.

وی درباره تعداد تماشاگران ایرانی برای هر بازی تیم ملی گفت: برای هر بازی برای ایران حدود 7 هزار نفر می توانند برای تماشای بازی بروند. هدف ما 10000 بلیت در هر بازی بود، اما در حال حاضر 7000 بلیت به دست آمده است و آنها قول دادند که می توانند این تعداد را به بازی ها افزایش دهند.

وی درباره برنامه های فرهنگی وزارت ورزش در جام جهانی گفت: برنامه های فرهنگی به دو قسمت داخلی و خارجی تقسیم می شود. در بعد داخلی مربوط به پخش مسابقات در اماکن عمومی و همچنین جشن پیروزی تیم ملی که امیدوارم محقق شود. از بیرون، کاسه داخل زمین را از بیرون زمین جدا کردیم. در ورزشگاه یکی بحث لیدرها که شامل انتخاب تشکیلات و اعزام آنهاست و دیگری لباس هواداران و تهیه پکیج برای تماشاگران. یکی مربوط به بیرون ورزشگاه در محوطه فیفا است که امکان فعالیت های فرهنگی دارد و قسمت دیگر برای فعالیت های فرهنگی در کشور قطر در نظر گرفته شده است. دیروز آخرین جلسه را با آقای کامرانی فر و نماینده فرهنگی فدراسیون داشتیم که قرار است در کنسرت و گروه های موسیقی و صنایع دستی ما حضور داشته باشند.

معاون فرهنگی وزارت ورزش در پایان درباره دودستگی هایی که بین بازیکنان تیم ملی به وجود آمده است، گفت: البته حقیقت این است که از نزدیک می بینیم که تفرقه وجود ندارد. در مورد دوره ای که در آن حل شد اختلاف نظر وجود داشت. الحمدلله با انتصاب سرمربی تیم ملی این چالش ها برطرف شد.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا