خبر

جشن میلاد امام موسی کاظم(ع) در حرم رضوی برگزار شد | جهان محتوا


شفقنا- امروز چهارشنبه مراسم جشن میلاد امام موسی بن جعفر (علیه السلام) هفتمین پیشوای شیعیان جهان در تالار منور امام خمینی (ره) برگزار شد. بارگاه رضوی با حضور خیل عظیم زائران و رهگذران. .

به گزارش شفقنا، استاد دانشگاه علوم اسلامی رضوی بر اهمیت و جایگاه شناخت ائمه باستان شناسی (علیهم السلام) در این آیین تاکید کرد و گفت: ائمه را باید با خصوصیات کامل شناخت، یکی از راه هاست. شناسایی آنها عبارت است از: خواندن زیارت و بر همین اساس شاهد آن هستیم و بیش از نیمی از کتاب المفتاح الجنان مرتبط با زیارت ائمه (علیهم السلام) است.

حجت الاسلام سید علی سجادزاده افزود: از جمله وظایف پس از شناخت خدا و ایمان به پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم که دارای فضایل فراوانی است، شناخت ائمه طهارت و زیارت جامعه کبیره است که آن حضرت هادی علیه السلام تألیف کرد که عبارت است از: درس جامع علم امام. کشورها.

وی با اشاره به ولادت حضرت موسی بن جعفر (علیه السلام) گفت: یکی از کنیه های این امام بزرگوار «کاظم» است زیرا سعی در فرونشاندن خشم خود داشت و ما باید پیشوای این امام بزرگوار باشیم. . ملایم و بخشنده.

این سخنران حرم رضوی گفت: بسیاری از قتل هایی که در جامعه رخ می دهد بدون برنامه قبلی و در بستر برخوردهای فوری شکل می گیرد، زیرا فرد عصبانی نمی تواند خود را کنترل کند و در نهایت منجر به قتل می شود.

سجادی زاده گفت: به توصیه روحانیت نه تصمیم می گیرد، نه حرفی می زند و نه در زمان غم و اندوه اقدام می کند. انسان باید خونسردی خود را حفظ کند و صبور باشد. زیرا یکی از مواقعی است که شیطان به انسان نزدیک می شود که عصبانی و عصبانی می شود.

پیش از این سخنرانی مداحان و قاریان اهل بیت علیهم السلام به بیان ویژگی های این امام بزرگوار و دسته تاج گل های حرم پرداختند.

در بیستم ذی الحجه سال 128 هجری قمری، امام موسی کاظم (علیه السلام) چشم به جهان گشود. او فرزند امام جعفر صادق (علیه السلام) و پدر امام رضا (علیه السلام) است.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا