خبر

جزئیاتی از خرید جدید پرسپولیس فاش شد

خبرورزشی –

باشگاه پرسپولیس روز گذشته اعلام کرد «شرزود تمیروف» مهاجم ازبکستانی که سابقه بازی برای تیم پاختاکور را دارد، به تهران آمده و بعد از انجام تست‌های پزشکی قراردادش را با پرسپولیس ثبت خواهد کرد.

حضور تمیروف در پرسپولیس گمانه زنی‌هایی را درباره زمان فسخ قراردادش با باشگاه پاختاکور ایجاد کرده است که در صورت درست بودن این گمانه زنی‌ها، پرسپولیس در مسابقاتی که از این بازیکن استفاده کند دچار دردسر خواهد شد.

تمام ماجرا به زمان فسخ قرارداد تمیروف بر می‌گردد. طبق قوانین نقل و انتقالات، بازیکنی می‌تواند به عنوان سهمیه آزاد به لیگ ایران بیاید که قبل از اتمام پنجره نقل و انتقالات لیگ برتر، تکلیف قراردادش را با تیم سابق خود مشخص کند؛ خواه این قرارداد با باشگاه سابق تمام شده باشد و یا با توافق بازیکن با باشگاه به پایان رسیده باشد. فصل نقل و انتقالات زمستانی فوتبال ایران از ۲۶ دی آغاز شد و تا ۲۳ بهمن ادامه داشت.

در واقع اگر بازیکن خارجی قصد اضافه شدن به تیمی از داخل ایران را داشته باشد باید پیش از ۲۳ بهمن (۱۲ فوریه) قراردادش را فسخ کرده باشد اما وضعیت پیرامون قرارداد تمیروف مبهم است. این ابهام از آنجا ناشی می‌شود که تمیروف در هفته‌های اخیر با پاختاکور در اردوی آماده سازی ترکیه حضور داشت و طبق گزارش سایت این باشگاه، حداقل در دو مسابقه بازی کرده است. یکی از این بازی‌ها ۳۰ بهمن برگزار شده یعنی یک هفته بعد از پایان نقل و انتقالات پرسپولیس.

برای بررسی بیشتر این موضوع سراغ «بهزود» مدیر رسانه‌ای باشگاه پاختاکور رفتیم تا اطلاعات بیشتری را درباره زمان فسخ قرارداد تمیروف کسب کنیم. بهزود در این مصاحبه تاکید کرد که مهاجم ازبکستانی، در تاریخ ۱۰ فوریه (۲۱ بهمن – دو روز قبل از پایان نقل و انتقالات ایران) قراردادش را با پاختاکور فسخ کرده است.

بهزود در حالی این ادعا را مطرح کرد که پاختاکور از ۵ فوریه (۱۶ بهمن) به ترکیه رفته و تمیروف هم همراه این تیم حضور داشته است. مدیر رسانه‌ای پاختاکور می‌گوید حضور بازیکنان بدون قرارداد در اردوی خارجی طبیعی تلقی می‌شود اما مشخص نیست پاختاکور چرا باید برای بازیکنی که تحت قراردادش نیست، هزینه کند، او را با خود به اردوی خارجی ببرد و حتی در مسابقاتی که برای باشگاه در حکم آماده سازی فصل را دارد بازی بدهد!

تناقض دیگر صحبت‌های مدیر رسانه‌ای پاختاکور به این بخش از صحبت‌هایش بر می‌گردد که می‌گوید تمیروف از ماه ژانویه به مدیران باشگاه پاختاکور گفته است می‌خواهد قراردادش را فسخ کند اما این اتفاق رخ نداده! از سوی دیگر باشگاه پرسپولیس تا همین هفته گذشته به دنبال جذب مهاجمان دیگری از جمله یک مهاجم پرتغالی بود که اگر او را جذب می‌کرد، اصلاً بحثی از تمیروف به میان نمی‌آمد.

به نظر می‌رسد باشگاه پاختاکور در حال پنهان کردن بخشی از واقعیت‌ها در ماجرای تمیروف است و می‌طلبد که باشگاه پرسپولیس اطلاعات دقیق‌تری را از فدراسیون فوتبال ازبکستان مطالبه کند.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا