خبر

جام جهانی | غایبین احتمالی تیم ملی ایران | جهان محتوا


شفقنا- بعد از حفظ اسکوچیچ خیلی ها منتظر تصمیم این مربی برای انتخاب بازیکنان بعد از حاشیه های اخیر تیم ملی هستند.

به گزارش شفقنا ورزشی، اتفاقات اخیر تیم ملی و در آستانه جام جهانی آنقدر زیاد بود که رسانه های غیرورزشی به آن پرداختند. در این مدت اتفاقات عجیبی در فوتبال ایران افتاد. کمیته فنی مسئول مشاوره فدراسیون فوتبال در اتفاقی عجیب و غیرمنتظره به برکناری اسکوچیچ رای داد و برخلاف گذشته آن را علنی کرد. هیات رئیسه فدراسیون فوتبال بلافاصله با تماس تلفنی با اسکوچیچ، تشکیل جلسه و شنیدن صحبت های این مربی کروات تصمیم درست و قابل تاملی گرفت. آنها سپس تصمیم خود را برای حفظ اسکوچیچ در جلسه ای با کمیته فنی اعلام کردند. البته ناگفته نماند که کناره گیری گزینه های بومی به خصوص علی دایی از هدایت تیم ملی تاثیر زیادی در بقای اسکوچیچ داشته است.

تصمیمات مهم اسکوچیچ پس از حفظ

پس از این اتفاقات و جدایی ظاهری در تیم ملی، بسیاری منتظر تصمیم اسکوچیچ برای آینده تیم هستند. اسکوچیچ به وضوح می دانست که برخی بازیکنان مخالف حضور او در تیم ملی هستند. اما تیم ملی با درایت و حوصله به جز مدت کوتاهی سعی کرد تا حد امکان از همه حواشی موجود به جام جهانی صعود کند. اما این مربی برای هماهنگی بیشتر و گرفتن نتیجه باید تصمیمات مهمی بگیرد.

شاید محتمل ترین تصمیم اسکوچیچ ترک تیم ستاره اش باشد. برخی دو ستاره تیم ملی یعنی طارمی و جهان بخش را بالای پیکان فرض می کنند. اما به نظر می رسد حداقل در این مرحله درباره این دو فوق ستاره تیم ملی چنین تصمیمی نخواهد گرفت. اسکوچیچ بهتر از هرکسی می داند که برای موفقیت در جام جهانی به شدت به آنها نیاز دارد. هر مربی باید با ستاره های تیمش برخورد کند تا نتیجه بگیرد. با کمی تحقیق در فوتبال جهان می توان نمونه های زیادی پیدا کرد.

دلتنگ ستاره های تیم ملی در جام جهانی

به نظر می رسد اسکوچیچ باید برخی از بازیکنان را با تجربه خود ترک کند. البته تا حد زیادی می توان از این بازیکنان انتظار داشت. یکی از بازیکنانی که در اردوی اخیر به تیم ملی دعوت نشد کریم انصاری فرد است. بازیکنی که سرمربی باشگاهش کنار گذاشته و زمزمه هایی مبنی بر بازگشت او به پرسپولیس شنیده می شود.

دومین بازیکن باتجربه این تیم، کاپیتان تیمی مانند فرد انصاری، احسان حاج صفی است. او شانس کمتری برای بازی در آخرین دیدارهای تیم ملی دارد. در سمت چپ تیم ملی با وجود امیری و گلی زاده به نظر می رسد شانس کمی برای حضور در جام جهانی داشته باشد.

میلاد محمدی شاید سومین بازیکنی باشد که شانس زیادی برای دعوت شدن به تیم ملی نخواهد داشت. او به لطف درخشش در سپاهان و تیم ملی به یار همیشگی تیم ملی تبدیل شده و اعتماد اسکوچیچ را دارد. محمدی در دیدارهای اخیر تیم ملی در کانون توجه قرار گرفت و در دیدار مقابل کره جنوبی بلافاصله جای نورافکن را گرفت.

خبر قبلینظر کاخ سفید در مورد سرطان پوست بایدنمنبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا