خبر

تیم‌های ۳ شهر مهم علیه سرمربی استقلال/ ۴ بازی سرنوشت‌ساز فرهاد مجیدی


خبرورزشی –

بررسی جدول رده بندی لیگ برتر مشخص می‌کند تیم‌هایی که بیش از هر تیم دیگری می‌توانند در مسیر باقی مانده تا پایان بیست و یکمین دوره مسابقات لیگ برتر تهدیدی برای قهرمانی تیم استقلال باشند چهار تیم گل گهر سیرجان، پرسپولیس، سپاهان و مس رفسنجان هستند. تیم‌هایی که هر یک بنا به دلایلی انگیزه‌های خاص خودشان را برای متوقف کردن تیم استقلال خواهند داشت.

گل گهر سیرجان؛ شکایت و کسر امتیاز

اولین حریف جدی استقلال در حدّفاصل مسابقات باقی مانده تا پایان فصل گل گهر سیرجان است که بعد از فجرسپاسی و نساجی مازندران در هفته ششم دور برگشت باید در تهران میزبان استقلال باشد. تیمی که در حال حاضر ۲۸ امتیاز دارد در حالی که ۷ امتیاز از این تیم کسر شده و دلیل اصلی این کسر امتیاز هم شکایت باشگاه استقلال بود. همین ذهنیت کافی است تا تیم امیر قلعه‌نویی و شاگردانش انگیزه دو برابری داشته باشند تا به هر شکل ممکن تیم اوج گرفته فرهاد مجیدی که رکورد نباختن را در اختیار دارد را متوقف کنند و یا حتی این تیم را شکست بدهند.

پرسپولیس؛ مدافع عنوان قهرمانی

پرسپولیس دومین تیمی است که استقلال در بازی‌های باقی مانده تا پایان فصل باید هر طور شده آن را شکست بدهد تا به قهرمانی برسد. تیمی که در بازی رفت با استقلال ۰-۰ کرد در حال حاضر با ۴۱ امتیاز نزدیک ترین تعقیب کننده استقلال به این تیم محسوب می‌شود. مدافع عنوان قهرمانی، حالا تمام بازی‌هایش را پشت سرهم می‌برد تا فاصله اش با استقلال بیشتر از سه امتیاز نشود و احتمالا در هفته بیست و سوم به استقلال برسد. دربی که به قول فوتبالی‌ها ۶ امتیازی محسوب می‌شود، هم برای آبی‌ها و هم برای قرمزها. قطعاً عبور سلامت استقلال از این بازی می‌تواند حکم قهرمانی اش را باز هم تقویت کند.

سپاهان؛ حریف زخم خورده

سومین حریف سرسخت استقلال، سپاهان است. استقلال در هفته دهم دور برگشت باید در اصفهان به مصاف سپاهان برود. تیمی که در تهران با یک گل مغلوب استقلال شد و حالا به عنوان سومین تیم جدول رده بندی با فاصله ۱۱ امتیازی در تعقیب همین تیم است قطعاً تا هفته بیست و پنجم و دیدار با استقلال تغییراتی در جایگاهش در جدول ایجاد می‌شود. اما مسابقه سپاهان و استقلال جدا از بحث قهرمانی و نایب قهرمانی انگیزه‌های زیادی را برای تیم اصفهانی در بردارد تا علاوه بر این که مانع قهرمانی استقلال شود شکست دور رفت را هم جبران کند. محرم نویدکیا که در فصل جاری یکبار به فرهاد مجیدی باخته قطعاً در نقش جهان روز بسیار سختی را برای فرهاد مجیدی و تیمش به انتظار نشسته است.

مس رفسنجان؛ مهارت در گلزنی به استقلال

چهارمین حریف استقلال در مسیر رسیدن به پایان لیگ یکی از خطرناک ترین تیم‌های شهرستانی به شمار می‌رود. مس رفسنجان در حال حاضر در رده چهارم جدول رده بندی با ۳۰ امتیاز در تعقیب سپاهان پرسپولیس و استقلال است. تیمی که در هفته بیست و نهم دور برگشت (هفته ماقبل پایانی)باید در رفسنجان از استقلال پذیرایی کند تنها تیمی است که توانسته در فصل جاری بیش از یک گل به استقلال بزند. این تیم بیشترین گل زده در لیگ را به خود اختصاص داده چون با اینکه استقلال در جدول گل زده ۲۸ گله است ولی سه گلش همان گل‌هایی است که پس از رأی کمیته انضباطی از بازی با گل گهر به حسابش واریز شد. شاید خوان چهارم پیش روی فرهاد مجیدی و شاگردانش در هفته بیست و نهم، تعیین کننده اصلی در رسیدن استقلال به قهرمانی به شمار برود.

با این احتمال که استقلال در دور برگشت که اکثر مسابقاتش در تهران برگزار می‌شود نتایج خوبش را تکرار می‌کند اگر از این ۴ بازی که ۱۲ امتیاز هم دارد لااقل ۸ امتیازش را بگیرد، قطعاً بختش برای کسب عنوان قهرمانی همچنان بیشتر از سایر رقبا خواهد بود. مگر اینکه در این ۴ مسابقه نتایج دور از انتظار بگیرد.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا