خبر

تولیدکنندگان به سمت روش‌های نوین تأمین مالی حرکت کنند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر محمدمهدی اعلایی در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان قزوین که بعد از ظهر یکشنبه در سالن جلسات شهید سلیمانی استانداری قزوین برگزار شد اظهار کرد: جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی به منظور کمک به بنگاه‌هایی که در شرایط تحریم می‌توانند به توسعه اقتصادی کمک کنند و نیاز به حمایت دارند تا بتوانند در مسیر خود نقش آفرینی کاملی داشته باشند فعالیت می‌کند.

استاندار قزوین با اشاره به شرکت‌هایی که در این جلسه مورد بررسی قرار گرفتند اظهار کرد: یک شرکت دانش بنیان لوازم خانگی، یک شرکت دانش بنیان فعال در زمینه تولید بذر که در زمینه نیازهای جدی کشور فعالیت دارد ومی تواند در کاهش موضوع ارز بری در کشور تأثیر گذار باشد و نیز یک شرکت فعال در زمینه تولیدات الکترونیکی از جمله موضوعاتی طرح شده هستند که تلاش می‌کنیم به درخواست‌های آنها پاسخ مطلوب دهیم.

وی با اشاره به مشکلات و درخواست‌های مطرح شده از سوی شرکت‌ها عنوان کرد: عمده مشکلات، درخواست‌ها و نیازهای این شرکت‌ها در زمینه تأمین زیرساخت‌ها و تأمین اراضی دارای ظرفیت‌های تولیدی برای افزایش حجم فعالیت‌ها است که در دستور کار جدی ما قرار دارند تا بتوانیم اراضی جدید را به فضای صنعت و تولید استان اضافه کنیم.

این مسئول ادامه داد: تأمین مالی نیز از دیگر درخواست‌های جدی تولیدکنندگان است، و تاکید ما در این زمینه این است که چون بیشتر این تولیدکنندگان در فضای دانش بنیان و تجربه فضاهای جدید قدم بر می‌دارند در تأمین مالی نیز به فکر روش‌های جدید در تأمین نازهای مالی خود باشند و روش‌هایی نظیر تأمین مالی در زنجیره ارزش و ابراز های جدید موجود در بازارهای سرمایه بهره ببرند و یا روش متداول تسهیلات بانکی که در آن زمینه نیز برنامه ریزی می‌شود تا بتوانیم از ظرفیت محدود بانک‌ها تأمین منابع را انجام دهیم.

اعلایی با تاکید بر لزوم حمایت از کالاهای تولیدی در داخل کشور ابراز کرد: طبق قانون اگر این امکان وجود داشته باشد که محصولی به صورت داخلی و با کیفیت مطلوب تولید شود واردات آن کالا ممنوع است و ما نیز در نظر داریم این موضوع را در جهت حمایت از واحدهای تولیدی استان پیگیری کنیم تا محصولاتی که در کشور و در استان ما تولید می‌شود بازار بهتری برای عرضه داشته باشند.

استاندار قزوین در خاتمه گفت: لازم است که جلسات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به تعداد بیشتری برگزار شود تا انشاالله بتوانیم خدمات مناسبی را در زمینه رشد اقتصادی ارائه کنیم.

وی ادامه داد: امروز تیم اقتصادی استان قزوین یک مجموعه همراه، تحولی و ریسک پذیر است که با استفاده از دیدگاه و ظرفیت آنها روزهای پیش رو انشاالله روزهای توسعه و رونق کسب و کارها در استان قزوین خواهد بود.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا