خبر

تهرانِ پاک در اولین روز اسفند


براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت هم‌اکنون در شرایط «پاک» قرار دارد.

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرمهم، بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبحگاه امروز(اول اسفندماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌ قبول قرار گرفته است که ناشی از وزش باد مؤثر و شکل‌گیری ناپایداری جوی طی ساعات گذشته است.تداوم شرایط ناپایدار جوی همراه با وزش باد و بارش باران در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها را تسهیل خواهد کرد.

با کاهش نسبی تندی باد تا اواخر وقت یکشنبه همراه با افزایش ترافیک شامگاهی تا حدودی بر میزان غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و به‌تبع آن کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد.

عدم وزش باد مؤثر تا صبح روز دوشنبه (۲ اسفندماه) همزمان با آغاز تردد خودروها سبب افزایش میزان غلظت آلاینده‌ها خواهد شد و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در پاره‌ای از مناطق پرتردد دور از انتظار نیست.

وزش باد نسبتاً شدید در طول روز شرایط مناسب را برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم خواهد کرد. با تداوم شرایط ناپایدار جوی تا اواخر وقت دوشنبه و وزش باد مؤثر، غلظت ذرات معلق کاهش خواهد یافت و برقراری وضعیت قابل‌ قبول در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود.

 آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۸ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۴۵ و کیفیت هوا در وضعیت پاک است/ایسناSource link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا