خبر

تلاش وزارت امور خارجه برای گرفتن مجوز پرواز به منظور خروج ایرانیان از اوکراین


به گزارش شفقنا، «حسین جهانی» درباره اختصاص پروازهای فوق العاده هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در مسیر- تهران- کی‌یف افزود: هما در حال حاضر هیچ پروازی به اوکراین ندارد، اما برای بازگرداندن ایرانیان از اوکراین در صورت تقاضا و اختصاص مجوز پرواز آمادگی کامل دارد.

وی در گفتگو با ایرنا توضیح داد: در صورت اعلام دریافت مجوز، پروازهای فوق العاده هما در مسیر تهران- کی یف برقرار خواهد شد.

به گزارش ایرنا، امروز(پنج شنبه) سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه با انتشار دو اطلاعیه به شهروندان ایرانی هشدار دادیم که از نقاط بحرانی فاصله بگیرند و امروز نیز سومین اطلاعیه صادر شد، افزود: یک خط ۲۴ ساعته در ایران و سفارت برقرار است. با ۲ طرف این آشوب در ارتباطیم و تاکید کردیم که امنیت هموطنان برای ما در اولویت است.

وی گفت: به سبب شرایط اوکراین در ۱۰ روز گذشته هیچ کشوری نتوانسته شهروندانش را از طریق هوایی از این کشور خارج کند. وزارت امور خارجه در تلاش است تا مجوز یک یا چند پرواز اختصاصی برای خروج ایرانیان از برخی مناطق اوکراین را اخذ کند. البته ما معطل این داستان نخواهیم بود و به صورت میدانی در حال انجام تمام اقدامات هستیم و در حال حاضر هیچ مشکلی برای خروج ایرانیان از اوکراین وجود ندارد.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا