خبر

تحصیل ۲۵۰ هزار دانش‌آموز در مدارس برکت – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد ترکمانه، مدیرعامل بنیاد برکت در سفر به استان اصفهان و بهره برداری از دو مدرسه در مناطق محروم این استان گفت: مدرسه ۹ کلاسه برکت در شهرستان نوش‌آباد و مدرسه ۶ کلاسه برکت در روستای قهجاورستان استان اصفهان افتتاح شد و در اختیار دانش‌آموزان این مناطق قرار گرفت.

ترکمانه درباره مدرسه نوش‌آباد توضیح داد: این مدرسه ۹ کلاسه با زیربنای ۶۴۴ مترمربع و با حجم سرمایه‌گذاری بیش از ۲۵ میلیارد ریال ساخته شده است.

مدیرعامل بنیاد برکت افزود: مدرسه برکت روستای قهجاورستان نیز دارای ۶ کلاس درس است و ۶۳۵ مترمربع زیربنا دارد. حجم کل سرمایه‌گذاری برای ساخت این واحد آموزشی نیز بالغ بر ۲۵ میلیارد ریال است.

ترکمانه با اشاره به فعالیت‌های مدرسه‌سازی بنیاد برکت در استان اصفهان اظهار داشت: تاکنون ۴۷ مدرسه با ۲۹۷ کلاس درس در مناطق محروم و روستایی استان به بهره‌برداری رسیده است.

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، این بنیاد همچنین ساخت ۳۳ مدرسه دیگر با ۲۱۴ کلاس درس را در شهرها و روستاهای استان اصفهان در دستور کار دارد.

وی خاطرنشان کرد: بنیاد برکت تا به امروز ۲۴۹ پروژه عمرانی و زیربنایی شامل مدرسه، مسجد، مسکن معلولین، مرکز جامع سلامت، خانه بهداشت، حوزه علمیه، کتابخانه و خانه عالم را با سرمایه‌گذاری ۵۶۲ میلیارد ریال در مناطق کم برخوردار استان اصفهان به بهره‌برداری رسانده است.

ترکمانه تصریح کرد: ۲۱۶ پروژه عمرانی و زیربنایی دیگر به ارزش ۷۳۹ میلیارد ریال نیز در دست اجراست که تمامی این پروژه‌ها تا پایان سال ۱۴۰۲ افتتاح خواهند شد.

مدیرعامل بنیاد برکت با تاکید بر نهضت مدرسه‌سازی در کشور گفت: بنیاد بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب و سیاست‌های ابلاغی از سوی ستاد اجرایی فرمان امام، نسبت به ساخت ۲ هزار و ۷۰۰ مدرسه با ۱۴ هزار و ۵۰۰ کلاس درس تعهد دارد که تا به امروز یک‌هزار و ۸۰۰ مدرسه با ۱۰ هزار کلاس درس به بهره‌برداری رسیده است.

وی ادامه داد: ۳ هزار و ۷۵۰ روستا در سراسر کشور تحت پوشش فعالیت‌های مدرسه‌سازی بنیاد برکت قرار دارند و ۲۵۰ هزار دانش‌آموز در مدارس برکت مشغول به تحصیل هستند.

ترکمانه یادآور شد: حجم کل سرمایه‌گذاری برای ساخت ۲ هزار و ۷۰۰ مدرسه برکت در مناطق محروم و روستایی کشور ۴۰ هزار میلیارد ریال است.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا