خبر

تحریم روابط تجاری روسیه و آمریکا بی فایده است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «ماریا زاخارووا»، سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: تحریم «تجارت معمولی» در روابط با آمریکا، دیگر کارساز نخواهد بود و این اقدام بی فایده است.

زاخارووا درباره بی نتیجه بودن تحریم روابط تجاری با آمریکا گفت: «ما مدتها پیش تجارت معمول با آمریکایی‌ها را متوقف کردیم و این مفهوم دیگر وجود ندارد».

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: ما بر اساس منافع امنیتی خود عمل می‌کنیم، از جمله، آنچه را که برای ما به عنوان یک کشور و به عنوان یک مردم مفید است، انجام می‌دهیم. وقتی این اتفاق نیفتاد، ما به مرحله بعدی اهداف مان را پیگری کردیم.

زاخارووا درباره حمله به اوکراین گفت: بله، این انتخاب ما نیست. ما همیشه از مسیر یک گفتگو پیش می‌رفتیم، اما زمانی که این گزینه‌ها یکی یکی توسط آنگلوساکسون‌ها بسته شد، شروع به کار متفاوت کردیم.

پیش از این نیز، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه روز جمعه در یک کنفرانس مطبوعاتی پس از گفتگو با مقامات مناطق دونتسک و لوهانسک گفته بود: روسیه به شدت مخالف نگه داشتن مردم اوکراین در زیر چنگال تبلیغات گروه‌های راست افراطی است، اما از انتخاب آزادانه برای سرنوشت مردم اوکراین حمایت می‌کند. ما می‌خواهیم مردم اوکراین یا همان طور که پوتین [رئیس جمهور روسیه] گفت، همه مردمی که در قلمرو اوکراین امروزی زندگی می‌کنند، بتوانند آزادانه، بدون تلاش برای سوق دادن آنها به چنگال گروه‌های راست افراطی، سرنوشت خود را تعیین کنند».

صبح روز پنجشنبه، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه رسماً دستور آغاز عملیات نظامی ویژه در اوکراین را صادر کرد. روسیه در طول دو روز گذشته پایگاه‌ها و فرودگاه‌های نظامی اوکراین را مورد هدف قرار داد.

ارتش روسیه ۲۱۱ زیرساخت نظامی، ۶ هواپیمای نظامی و یک هلیکوپتر ارتش اوکراین را از بین برده است. همچنین گفته شده که در جریان حملات هوایی و موشکی روسیه ۵ پهپاد اوکراینی هدف گرفته شده است.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا