خبر

تحرکات نظامی سربازان آمریکایی در نزدیکی مرز اوکراین – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «ماریوش بلاشاک»، وزیر دفاع لهستان اعلام کرده است که سربازان آمریکایی که به تازگی وارد لهستان شده اند، رزمایش نظامی خود را در نزدیکی مرز با اوکراین از روز یکشنبه آغاز کردند.

بلاشاک در توئیتی نوشت: «در آخر هفته، سربازان لشکر هجدهم مکانیزه [ارتش لهستان] تمرینات مشترکی را در جنوب شرقی لهستان با سربازان آمریکایی لشکر ۸۲ هوابرد [ارتش ایالات متحده] آغاز کردند.»

واشنگتن نیروهای نظامی خود را به لهستان و رومانی اعزام کرده و همزمان مسکو را به استقرار بیش از ۱۴۰ هزار نیرو در مرز اوکراین و سازماندهی تحرکات در دونباس به عنوان بهانه‌ای برای حمله به اوکراین متهم می‌کند.

در واقع چندین ماه است که ایالات متحده، انگلیس، کانادا، لهستان و کشورهای حوزه بالتیک به اوکراین تسلیحات می‌رسانند تا از حمله ادعایی روسیه جلوگیری کنند.

با این حال روسیه بارها هرگونه قصدی برای حمله به اوکراین را رد و تاکید کرده که این استقرار ناتو در نزدیکی مرزهای این کشور است که ثبات در شرق اروپا را تضعیف می‌کند.

روزهای گذشته نیز بحران در دونباس تشدید شده، به طوری که مقامات دونتسک و لوگانسک از گلوله باران شدید توسط توپخانه و خمپاره اوکراین خبر می‌دهند.

روز جمعه، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه از اوکراین خواسته بود تا هر چه سریع‌تر پای میز مذاکره با رهبران دونباس بنشیند و توافقات مینسک را اجرا کنند.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا