خبر

تا کی باید به ژستد فرصت بدهیم؟ دیگر بس است!/ خدا کند این دو امتیاز مشکل ساز نشود/با تصمیم کادر فنی استقلال دو بازیکنش را از دست داده است


خبرورزشی –

ادموند اختر مهاجم اسبق تیم استقلال در گفت و گو با خبر ورزشی درباره تساوی استقلال و توقف صدرنشین لیگ برتر مقابل نساجی در مسابقه بیرون از خانه با انتقاد از عملکرد مهاجم خارجی این تیم اظهاراتی را مطرح کرد.

مصاف تیم استقلال مقابل نساجی را چطور ارزیابی کردید؟
از قبل هم مشخص بود که یک مسابقه سخت در انتظار استقلال است. من این را پیش‌بینی کرده بودم و حتی گفتم اگر استقلال این بازی را ببرد ۸۰% به قهرمانی نزدیک تر می شود.
چطور؟
چون نساجی از تیم های خیلی خوب لیگ است که فوتبال بازی می کند. تیمی نیست که ضد فوتبال بازی کند. استقلال باید در این بازی عیارش را نشان می داد که البته از قبل هم بهتر بود. یعنی استقلال خوب بازی کرد. استقلال با اینکه در این بازی مساوی کرد اما فوتبال بهتری از بازی قبل که برنده شده بود ارائه داد. به طور کلی استقلال نسبت به چند برد یک بر صفر اخیرش، در بازی مقابل نساجی فوتبال زیباتری ارائه کرد. اما همانطور که قبلا گفته بودم به فوتبال زیبا امتیاز نمی‌دهند و این بازی زیبا فقط تا فردا در یادها می‌ماند. اما دو امتیازی که از دست رفت ممکن است در آینده برای استقلال مشکل ساز شود.
تیم حریف را چطور دیدید؟
به نظرم علیرضا حقیقی روز خیلی خوبی داشت و توانست موقعیت های خطرناکی را از بازیکنان استقلال بگیرد. ولی در این میان عملکرد رودی ژستد واقعاً ناامید کننده شده است.
شما قبلا هم منتقد این مهاجم بودید. بیشتر در این باره توضیح می دهید؟
بارها و بارها در این‌باره گفته شده که ملاک برای حضور یک مهاجم خارجی در تیم های ایرانی این است که گل بزند وگرنه برای چه مهاجم خارجی می آوریم؟ هنر مهاجم چیزی جز این نیست. انتظار از رودی ژستد در هفته بیستم این نیست که  در ۱۶ بازی فقط دو گل زده باشد که یکی هم پنالتی است!  تا امروز می گفتند او وقت می خواهد تا با شرایط لیگ ایران آشنا شود! دیگر تا چه زمانی قرار است به او وقت بدهیم؟ فصل تمام شد!

اما این بازیکن به عنوان مهاجم اسبق لیگ برتر انگلیس به ایران آمد؟
اصلا مهم نیست! اگر این بازیکن در لیگ برتر انگلیس درخشید و هنوز هم می توانست در آن حد باشد چرا به ایران آمد؟ او را در یونان هم نخواستند! جایی که لیگ ضعیفی دارد. اینها مهم نیست، به هر حال او هم برای استقلال زحمت کشیده و بازی می‌کند، اما ما با بازی دادن به ژستد داریم دو بازیکن را عملا از بین می بریم.
چطور؟
اول خود ژستد که هر بازی گل نمی‌زند و فشار روی او بیشتر می شود و از طرفی یکی مثل امیر ارسلان مطهری که حق بازی کردن را از او می گیریم. استقلال با این کارش همزمان دو بازیکنش را از دست می‌دهد. ژستد بازیکن توانمندی است اما حالا که نتوانسته با شرایط استقلال جور شود دو  یا سه بازی بیرون بنشیند تا با انگیزه تر شده و در بازگشت به ترکیب خودش را نشان بدهد. هیچ اتفاقی نمی‌افتد.
با توجه به درخشش مطهری در روزهایی که برای استقلال به میدان آمده چرا او برای این تیم در ترکیب اصلی بازی نمی‌کند؟
ما کنار تیم نیستیم و از تفکرات سرمربی خبر نداریم اما من به عنوان یک پیشکسوت و یک هوادار به وضوح می بینم که استقلال با دست خودش دو بازیکنش را عملاً از چرخه مسابقات خارج کرده است. هرچه زودتر باید جلوی این اشتباه گرفته شود.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا