خبر

تاکید رئیسی بر ضرورت احیای هویت ملی ایرانی-اسلامی | جهان محتوا


شفقنا- اعضای هیأت امنای بنیاد پرچم ایران در جریان بحث و تبادل نظر پیرامون موضوع تثبیت و تمرکز هویت ملی ایرانی اسلامی، مقرر کردند نهادهای ذیربط فعالیت خود را در این زمینه با محوریت گسترش دهند. و پیگیری بنیاد پرچم ایران.

به گزارش شفقنا از پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در جلسه هیات امنای پژوهشکده ایران شناسی بر لزوم ارائه تعریف جامع از مفهوم «ایران» تاکید کرد. با گستره جغرافیای سیاسی، فرهنگی و تمدنی خود و احیای هویت ملی ایرانی. – اسلامی خواستار استفاده از ابزارهای فرهنگی و رسانه ای از جمله انتشار مجلات معتبر به زبان های زنده به ویژه مجلات با گویش های مختلف زبان فارسی شد.

رئیس جمهور تحلیل محتوای کتاب های درسی مرتبط با دانش ایرانی، موضوع هویت اصیل و غرورآفرین کشورمان و ارائه آن به دانش آموزان و نسل های آینده را از وظایف بنیاد علم ایران دانست و بر حمایت از آن تاکید کرد. دولت و مسئولان کشور به ویژه مسئولان منطقه از زحمات بنیاد پرچم ایران.

در این جلسه موضوع تثبیت و شکل گیری محوریت هویت ملی اسلامی ایرانی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و مقرر شد نهادهای ذیربط با محوریت و پیگیری ایران فعالیت خود را در این زمینه گسترش دهند. بنیاد پرچم.

همچنین ضمن تصویب طراحی و ساخت نمایشگاه و موزه جامع دوره های تمدنی ایران، مقرر شد جشنواره های سالانه در پیش بینی اعطای جایزه سال پرچم ایران در سطح ملی و بین المللی برگزار شود.

ایجاد دفتر برنامه ریزی و برنامه ریزی راهبردی با هدف بررسی ساختار و تشکیلات بنیاد پرچم ایران و تهیه و ارائه طرح جامع طراحی و راه اندازی مدارس پرچم ایران توسط این نهاد به مقام معظم رهبری. شورای فرهنگ. انقلاب از جمله تصمیمات جلسه امروز بود.

در این جلسه همچنین به موسسه ایران شناسی اجازه داده شد تا با هماهنگی وزارت علوم از اعضای هیات علمی دانشگاه در امور علمی خود بهره مند شود.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا