خبر

بیانیه ترکیه درباره حمله به دهوک عراق – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | جهان محتواخبرگزاری مهر به نقل از ایلیوم روسیه، در پی بمباران استان دهوک در شمال عراق که منجر به کشته شدن ۸ نفر و زخمی شدن ۲۳ تن دیگر شد، وزارت خارجه ترکیه بیانیه ای صادر کرد.

وزارت امور خارجه ترکیه در بیانیه ای اعلام کرد: ما از این حادثه ناگوار ابراز تاسف می کنیم و به مردم و دولت عراق و خانواده های قربانیان تسلیت می گوییم و برای مجروحان شفا و شفا می خواهیم.

وزارت امور خارجه ترکیه با بیان اینکه آنکارا با انواع حملاتی که غیرنظامیان را هدف قرار می دهد مخالف است، افزود: این حملات با هدف هدف قرار دادن افراد بی گناه توسط یک گروه تروریستی انجام می شود که موضع قاطع و عادلانه ترکیه در مبارزه با تروریسم را هدف قرار می دهد.

وزارت خارجه ترکیه این حمله را به B.K. ک. از بغداد برای بررسی این حمله درخواست همکاری کرد.

در این بیانیه همچنین از مقامات عراقی خواسته شده است که از اظهار نظر در مورد آنچه «تبلیغات تروریستی» توصیف می کند، خودداری کنند.

گفتنی است پیش از این منابع عراقی از حمله توپخانه ای ارتش ترکیه به شمال عراق و کشته شدن 8 نفر و زخمی شدن 26 تن دیگر خبر داده بودند.

وزارت خارجه عراق حمله توپخانه ای ارتش ترکیه به یک منطقه گردشگری در شمال این کشور را به شدت محکوم کرد و آن را نقض حاکمیت بغداد دانست.

وزارت امور خارجه عراق در بیانیه ای افزود: این گونه رفتارها و اقدامات نقض حاکمیت عراق و تهدیدی برای شهروندان است و این تجاوز در واقع امنیت و ثبات ملت عراق را هدف قرار داده است.

در این بیانیه آمده است: ما این تجاوز را که ناقض قوانین بین المللی است به شدت محکوم می کنیم و از مصطفی الکاظمی نخست وزیر می خواهیم در این زمینه کمیته حقیقت یاب به ریاست فواد حسین وزیر امور خارجه تشکیل دهد تا جزئیات دقیق باشد. از این جنایتمنبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا