خبر

بلاروس: بوی باروت از اروپا استشمام می شود


شفقنا – وزیر دفاع بلاروس اعلام کرد که کشورهای همسایه این کشور جدیدترین سلاح ها را تامین می کنند و بوی باروت از اروپا به مشام می رسد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، به نقل از آرتی عربی، ویکتور خرینین در جمع بندی نتایج اولیه مانورهای «بسته اتحادیه 2022» گفت: «کشورهای همسایه ما به فوریت جدیدترین تسلیحات را تامین می کنند. آنها عمدا اروپا را به سمت جنگ سوق می دهند.»

او افزود: «بسیاری از نیروها و واحدها در خاک کشورهای همسایه مستقر هستند، از جمله از کشورهای ثالث. هشدار استفاده از واحدهای مختلف نظامی و نیروهای واکنش سریع ناتو در صورت به اصطلاح تشدید اوضاع در اوکراین از 7 به 5 روز افزایش یافته است.»

وزیر دفاع بلاروس تصریح کرد: «هنگام مسلح کردن همسایگان به سلاح، اولویت با وسایل تهاجمی مدرن است.»

خرینین گفت: «جهت گیری آنها علیه روسیه و جمهوری بلاروس نیز مشخص است. ایده اجتناب ناپذیر بودن جنگ با همسایگان شرقی به طور مستحکم در ذهن شهروند غربی جا افتاده است.»

وزیر دفاع بلاروس در پایان اعلام کرد: «غرب نمی خواهد خط قرمزهای تعریف شده از سوی روسیه در ساختار امنیتی اروپا را که برای بلاروسی ها نیز مهم است، بپذیرد. ما می بینیم که چگونه اصل اساسی تقسیم ناپذیری امنیت رد می شود.»

به گفته وزارت دفاع بلاروس، زیرساخت‌های نظامی و امکانات حمل‌ونقل در همسایگی آنان مدرن‌سازی شده‌اند و تعداد رزمایش‌ها و عملیات‌ها دو برابر شده است.

درگیری ها و تیراندازی ها در جمهوری های خودخوانده دونتسک و لوهانسک در دونباس در شرق اوکراین و همسایه مرزی روسیه در روزهای اخیر بسیار زیاد شده است و به گفته مرکز رصد آتش بس روسیه، توافق مینسک بیش از 2 هزار بار در این چند روز نقض شده است.

در این شرایط کشورهای غربی می گویند که جنگ بیش از هر زمان دیگری نزدیک است و این بزرگترین جنگ سده اخیر خواهد شد.

این خبر را در آرتی عربی می توانید ببینید.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا