خبر

بزرگراه بین المللی ارومیه – سرو تاپایان سال تکمیل می شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

محسن حمزه لو در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه تا پایان سال ۶ کیلومتر از بزرگراه بین‌المللی ارومیه_سرو اتمام می‌یابد، افزود: برای اجرای این طرح ۶۳۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته که با اتمام آن بهره‌برداری کامل از این جاده ترانزیتی محقق می‌شود.

وی ادامه داد: در این راستا نظارت و برنامه‌ریزی بر روند بازگشایی، نصب علائم ایمنی و خط کشی در قطعات باقی‌مانده بزرگراه بین‌المللی ارومیه_سرو با حضور فرمانده پلیس راه استان، رئیس اداره نظارت بر ساخت و توسعه راههای استان و پیمانکار و مشاور پروژه انجام شد.

حمزه لو پروژه بزرگراه بین‌المللی ارومیه – سرو را ۵١ کیلومتر با صرف اعتباری بالغ بر ۵ هزار میلیارد تومان از طرح‌های مهم راهسازی استان برشمرد و افزود: این بزرگراه به عنوان یکی از طرح‌های بزرگ و ملی محسوب می‌شود و نقش این بزرگراه در ترانزیت خارجی و اتصال مرکز کشور از طریق آزادراه تهران – تبریز – بزرگراه شهید کلانتری به گمرک سرو موجب شده تا اتمام این پروژه در سریع‌ترین زمان ممکن صورت گیرد.

وی کاهش مسافت، ارتقای سطح ترانزیت بار و مسافر و اهمیت اقتصادی را از مزایای بهره برداری از این بزرگراه برشمرد و گفت: این محور یکی از محورهای آنتنی و منشعب به کریدور بزرگراهی غرب کشور است و تکمیل تعریض و بهسازی آن، زمینه جهش در حجم مبادلات تجاری منطقه را فراهم می‌کند.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا