خبر

بروز مشکلات قلبی بعد از واکسن کووید ۱۹ به شدت نادر هستند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | جهان محتوابه گزارش خبرنگار مهر به نقل از پزشکی اخبار، محققان تایید می کنند که ابتلا به کووید-19 خطر بیشتری را به همراه دارد میوکاردیت و پریکاردیت در مقایسه با واکسیناسیون

محققان دانشگاه آلبرتا در کانادا شواهدی از افزایش خطر ابتلا به عفونت پیدا کردند میوکاردیت و پریکاردیت آنها واکسیناسیون پس از کووید-19 را تجزیه و تحلیل کردند و دریافتند که خطر کم است، از جمله در میان بزرگسالان جوان. این شرایط که معمولاً در اثر عفونت ویروسی ایجاد می شود، شامل التهاب بافت قلب است.

نتایج تأیید می کند که این مشکلات بیشتر در بین جوانان بلافاصله پس از دریافت دوز دوم واکسن رخ می دهد.

میوکاردیت اشاره به میوکاردیت و پریکاردیت زمانی رخ می دهد که کیسه اطراف قلب ملتهب شود. هر دو بیماری معمولاً در اثر عفونت ویروسی ایجاد می شوند.

این وضعیت نادر اما جدی است. خوشبختانه اکثر افراد بهبودی کامل پیدا می کنند.

در این مطالعه، محققان با بررسی سوابق افراد در هر گروه سنی شروع کردند و افراد 0 تا 39 سال را دسته بندی کردند. به گفته محققان، بروز تصادفات در بزرگسالان 40 سال و بالاتر “بسیار کم تا هیچ” است.

این مطالعه نشان داد که میزان میوکاردیت پس از واکسیناسیون کووید، 0.2 در هر میلیون نفر و 1.4 در میلیون برای پریکاردیت او هست.

محققان همچنین دریافتند که اگر افراد دوز دوم واکسن را بیش از 30 روز پس از اولین دوز دریافت کنند، ممکن است خطر ابتلا به عفونت را افزایش دهد. میوکاردیت یا پریکاردیت کمتر باشد

داده ها برای بزرگسالان جوان نشان می دهد که افزایش فواصل دوز به بیش از 56 روز ممکن است به طور قابل توجهی بروز این مشکل را کاهش دهد.

در حال حاضر، سازمان بهداشت جهانی توصیه نمی کند که افراد زیر 18 سال دوز تقویت کننده واکسن را دریافت کنند.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا