خبر

برنامه راهبردی مرکز همکاری های علمی بین المللی بررسی می شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، در نوزدهمین نشست مشورتی معاونان و مدیران بین الملل که به صورت مجازی برگزار می‌شود، برنامه چهار ساله راهبردی مرکز همکاری‌های علمی بین المللی (۱۴۰۱ تا ۱۴۰۴) بررسی خواهد شد.

حسین سالار آملی، گفت: با توجه به رشد و ارتقای تعاملات علمی بین المللی دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی، پژوهشگاه‌ها و نهادهای پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری در سال‌های اخیر و نیز برنامه ارائه شده وزیر محترم عتف آقای دکتر زلفی گل به مجلس شورای اسلامی، تدوین برنامه چهارساله راهبردی جدیدی در دستور کار مرکز همکاری‌های علمی بین المللی قرار گرفت. به همین منظور، کمیته تدوین برنامه راهبردی در مرکز تشکیل شد و پس از برگزاری چند جلسه تخصصی، پیش نویس برنامه تهیه گردید.

رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین المللی افزود: بنده و همکاران مرکز معتقد هستیم که معاونت‌های بین الملل دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی و نهادهای پژوهشی، پیشران‌های برنامه‌ها و تعاملات علمی بین المللی هستند و برنامه‌ها موفق نخواهند بود مگر آنکه با نظر و دیدگاه‌های معطوف به اجرای دانشگاه‌ها همراه شود. از این رو برای تکمیل و ارتقای برنامه، از تعدادی از دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی که دارای سند و برنامه راهبردی در حوزه بین الملل هستند یا در حوزه بین المللی، دستاوردهای خوب و چشمگیری داشته‌اند، دعوت کردیم تا در نشست حضور یافته و با ایراد نظرات و پیشنهادها، نسخه نهایی سند را برای ارائه به مراجع ذیربط تهیه کنیم.

سالار آملی با اشاره به همسویی این برنامه با اسناد بالادستی، رهنمودهای مقام معظم رهبری و برنامه تقدیمی وزیر محترم به مجلس گفت: از معاونت‌های ذیربط وزارت عتف نیز برای حضور در نشست دعوت به عمل آورده‌ایم و امیدواریم این برنامه، تحولی بیشتر و پربارتر از گذشته در حوزه همکاری‌های علمی بین المللی وزارت علوم به وجود آورد.

وی در پایان تاکید کرد: دیپلماسی علمی و همکاری‌های بین المللی ظرفیت بزرگی است که رؤسای محترم دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها با توجه جدی به آن می‌توانند سطح کیفی دانشگاه را ارتقا بخشیده و به اقتصاد دانشگاهی کمک کنند. ایشان تاکید داشتند دانشگاه‌های امروز دنیا بدون فعالیت‌های بین المللی حرکت زاینده نخواهند داشت.

نوزدهمین نشست مشورتی معاونان و مدیران بین الملل مراکز منتخب به صورت مجازی امروز یکشنبه مورخ ۸ اسفند ۱۴۰۰ به میزبانی مرکز همکاری‌های علمی بین المللی برگزار خواهد شد.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا