خبر

برنامه جهانی غذا: 13 میلیون یمنی با خطر گرسنگی مواجه هستند


شفقنا – برنامه جهانی غذا هشدار داد که 13 میلیون یمنی ممکن است به دلیل طولانی شدن درگیری ها و کمبود بودجه برای کمک های بشردوستانه با خطر گرسنگی مواجه شوند.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، به نقل از المعلومه، دیوید بیزلی، مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا امروز (پنجشنبه) در مصاحبه با آسوشیتدپرس گفت: «یمن در وضعیت بسیار بدی قرار دارد. ما به 13 میلیون نفر در یک کشور 30 ​​میلیون نفری غذا می دهیم و پولمان تمام شده است.»

او تصریح کرد: «در حال حاضر 285 میلیون نفر در سراسر جهان با خطر قحطی مواجه هستند که تامین نیازهای یمن را دشوارتر می کند.»

بیزلی گفت: «در حال حاضر دو برابر تعداد افرادی که در سراسر جهان از گرسنگی رنج می‌برند، داریم. پس من برای بچه های یمن چه کنم؟ آیا من از کودکان در اتیوپی، افغانستان، نیجریه یا سوریه سرقت می کنم؟ این درست نیست.»

او توضیح داد: «آژانس ​​مجبور شد به دلیل کمبود بودجه، جیره غذایی هشت میلیون یمنی را به نصف کاهش دهد. شاید آن را به صفر برساند. فکر می کنید چه اتفاقی می افتد؟ مردم خواهند مرد. این یک فاجعه خواهد بود.»

برنامه غذایی سازمان ملل متحد اعلام کرد که حدود 811 میلیون نفر در سراسر جهان غذای کافی ندارند و تخمین زده می شود که 45 میلیون نفر در 43 کشور در معرض خطر گرسنگی هستند.

این خبر را در المعلومه می توانید ببینید.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا