خبر

برنامه‌ریزی اشتغال ۲۰ هزار نفری برای مددجویان آذربایجان شرقی – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | جهان محتوابه گزارش خبرگزاری مهر، سید مرتضی بختیاری روز چهارشنبه در دیدار با استاندار آذربایجان شرقی اظهار داشت: سهمیه اشتغال در این استان 11 هزار نفر تعیین شد و در پایان سال 1400 برای 19 هزار و 524 شغل فرصت شغلی ایجاد شد. مردم.

وی ادامه داد: برای امسال 20 هزار شغل در آذربایجان شرقی ایجاد شد و در 6 ماهه نخست 10 هزار و 400 نفر جویای کار در این استان مشغول به کار شدند.

رئیس کمیته امداد بر لزوم حمایت مدیریت عالی استان در انجام وظیفه در قبال بانک ها برای پرداخت به موقع تسهیلات کمکی تاکید کرد و گفت: برای ایجاد فرصت های شغلی به یک هزار و 170 میلیارد تومان وام نیاز داریم که 488 میلیارد آن است. تومان تا پایان شهریور پرداخت شد.

بختیاری با تشکر از مشارکت مردم و دست اندرکاران آذربایجان شرقی در امور خیر، خاطرنشان کرد: کمک های نقدی و غیرنقدی به این استان در سال گذشته بالغ بر بیش از 504 میلیارد تومان بوده و از ابتدای سال جاری تاکنون مشمولان این استان بوده اند. نیکوکاران استان با وجود تورم و گرانی ۲۹۸ میلیارد تومان به کمیته امداد پرداخت کرد.

وی افزود: 70 هزار و 788 خانوار در آذربایجان شرقی مشمول کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند و این یعنی فقر در این استان به چشم نمی آید.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در خصوص تامین مسکن روستایی گفت: تا پایان سال 1402 هیچ روستای بدون مسکن در آذربایجان شرقی وجود نخواهد داشت. امسال 640 واحد ساخته شد، 700 واحد در دست ساخت است و تا پایان سال تکمیل می شود و 206 میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار به این واحدها اختصاص یافته است.

آذربایجان شرقی پیشرو کشور در امور خیریه است

استاندار آذربایجان شرقی در این نشست گفت: این استان در حوزه امور خیریه سرآمد کشور است و همین امر باعث عدم حضور معتادان متجاهر، کودکان خیابانی و متکدیان در شهرها شد.

عبدین خرم خاطرنشان کرد: کمیته امداد برای ما تنها یک نهاد حمایتی نیست، بلکه در جایگاه بازوی تولید قرار دارد و همواره در تصمیم گیری ها و برنامه های اقتصادی نقش ویژه ای دارد.

وی با اشاره به اینکه شورای عالی مسکن آذربایجان شرقی آمادگی واگذاری زمین در شهرها برای ساخت مسکن مددجویان را دارد، گفت: برخی از پروژه های مسکن مهر که در واقع بیش از 70 درصد پیشرفت داشته اند در شهرهایی مانند بذر متقاضی وجود ندارد و می توانیم شرایط و امکانات مناسبی را در اختیار کمیته امداد قرار دهیم.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا