خبر

بذرپاش:با همکاری‌های نظارتی،می‌توان سطح روابط دوکشور را ارتقا داد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | جهان محتوابه گزارش خبرگزاری مهر، مهرداد بذرباش رئیس دیوان محاسبات سازمان تعاون اقتصادی.آکوسای) از طریق ارتباط مجازی باچیلازودا کاراهونرئیس اداره حسابرسی دولتی تاجیکستان دیدار و گفتگو کرد.

بذرباش در این نشست با اشاره به اشتراکات گسترده فرهنگی، ادبی، مذهبی و تاریخی دو کشور گفت: این تمدن مشترک می تواند زمینه ساز همکاری های دوگانه در همه زمینه های اقتصادی، سیاسی و سازمانی باشد. در عین حال، فاصله زیادی با سطح مورد نیاز از تعاملات وجود دارد که باید با گسترش روابط صورت گیرد. جارو غرامت برای

تایید شده: فعال سازی و فعال سازی یادداشت تفاهم همکاری مشترک دیوان محاسبات دو کشور که در گذشته منعقد شده است، از جمله اقداماتی است که دادگاه های ایران و تاجیکستان باید در دستور کار قرار دهند.

بذرباش با ارائه پیشنهاداتی به همتای تاجیک خود گفت: انجام ممیزی مشترک در زمینه های محیط زیست، آب و صنایع استخراجی می تواند به ارتقای سطح همکاری های نظارتی و افزایش سطح روابط دو کشور در سایر زمینه های اقتصادی و تجاری نیز کمک کند.

رئیس دیوان محاسبات جمهوری اسلامی ایران، سپس به طرح تشکیل دیوان محاسبات کشورهای اسلامی (اسلام) گفت) رانده و مشخص شده: بسیاری از کشورهای اسلامی از جمله تشکیل دهندگان این سازمان هستند بین المللی استقبال کردند و این استقبال زمینه ساز شد تا با نامه نگاری به 58 کشور مسلمان، سازوکار تأسیس این نهاد را به طور رسمی آغاز کنیم.

پازارباش گفت: ساخت تونل استقلال و احداث نیروگاه تخته سنگ دو در تاجیکستان نتیجه تفاهم و دوستی دو کشور است که می تواند به عنوان معیاری برای گسترش سطح روابط نظارتی بین محاکم محاسبات ایران و تاجیکستان مورد استفاده قرار گیرد.

در این دیدار رئیس دیوان محاسبات دولتی تاجیکستان این سازمان را به ریاست بذرباش تبریک گفت. آکوسایوی بیان کرد: باعث خوشحالی و افتخار است که جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشور دوست و برادر جمهوری تاجیکستان توانست در بین این نهاد ریاست جدید این نهاد را بر عهده بگیرد. بین المللی سرو می شود

وی افزود: تجارب غنی دیوان محاسبات ایران در حوزه های حسابرسی و نظارت بر موسسات نیز می تواند راهگشای پیشروی دیوان محاسبات تاجیکستان باشد. بارداریاز شما می خواهم با برگزاری دوره های آموزشی مشترک این تجربیات را منتقل کنید.

رئیس دیوان محاسبات تاجیکستان در پایان ضمن استقبال از پیشنهاد بازرگان مبنی بر تشکیل دیوان محاسبات کشورهای اسلامی، تاکید کرد: این پیشنهاد می تواند زمینه ساز ایجاد سازمانی قوی متشکل از کشورهای اسلامی باشد که می توانند بین خود همکاری کنند پیروان دین محمد.پ) نیز گسترش یابد

لازم به ذکر است که جلسات منظم رئیس سازمان آکوسای با روسای دفتر حسابرسی کشورهای عضو این سازمان بین المللی، متناوب و از طریق مجازی در دستور کار دیوان محاسبات جمهوری اسلامی ایران قرار دارد.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا