خبر

بخشی از دارایی‌های مالی بانک مرکزی روسیه در اروپا مسدود می شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «جوزپ بورل»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز یکشنبه پس از برگزاری نشست مجازی فوق‌العاده دیپلمات‌های ارشد اتحادیه اروپا گفت که اتحادیه اروپا بیش از نیمی از دارایی‌های مالی بانک مرکزی روسیه را مسدود خواهد کرد.

بورل در این ارتباط افزود: «تدابیر محدودکننده ای که دارایی‌های بانک مرکزی روسیه را فلج می‌کند به تصویب رسیده است. بیش از نیمی یا حدود نیمی از کل ذخایر مالی بانک مرکزی روسیه مسدود خواهد شد….این کار تأثیر خواهد گذاشت و بسیاری از سیستم مالی روسیه متوقف خواهد شد.»

پیش از این نیز، «اورزلا فون درلاین» رئیس کمیسیون اروپا در سخنانی اعلام کرده بود که اتحادیه اروپا حریم هوایی خود را به روسیه خواهد بست.

رئیس کمیسیون اروپا در این باره گفت: پیشنهاد ما ممنوعیت تمام هواپیماهای تحت مالکیت روسیه، ثبت شده در مسکو و تحت کنترل این کشور است. این هواپیماها دیگر توانایی فرود آمدن در اتحادیه اروپا، برخاستن از اتحادیه اروپا یا پرواز بر فراز اتحادیه اروپا را نخواهند داشت. وی در ادامه اضافه کرد: این موضوعات شامل تمامی هواپیماهای روسی می‌شود. حریم هوایی ما به روی تمام هواپیماهای روسیه بسته خواهد بود. این شامل جت‌های خصوصی اولیگارش ها هم می‌شود.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا