خبر

بحران اوکراین نمونه ای از تلاش‌های شکست خورده آمریکا است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام والمسلمین سید اسماعیل خطیب عصر امروز جمعه در گردهمایی فرماندهان و پیشکسوتان تیپ ۱۵ امام حسن مجتبی (ع) قرارگاه کربلا در اهواز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عرصه ایثار و مقاومت و تجلیل از مجاهدهای فرماندهان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس در استان خوزستان و بیان رشادت‌های سنگربانان حریم ولایت در این خطه مقدس اظهار کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد که شکست‌های پی‌درپی دشمن روند رو به رشدی نسبت به گذشته پیدا کرده است.

وی با اشاره به اینکه این شکست‌ها ابعاد پیدا و پنهان زیادی دارند، گفت: تداوم شکست‌های آمریکا مدیون هدایت‌های حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی، ایستادگی‌های ملت ایران و جبهه مقاومت و هماهنگی و هم افزایی نیروهای نظامی و امنیتی در منطقه است.

وزیر اطلاعات با تاکید بر اینکه آمریکا و غربی‌ها در تلاش برای احیا و ایجاد اتحادهای جدیدی با محوریت ناتو بوده‌اند، افزود: با این وجود شاهد بودیم که آمریکا با همه هزینه‌هایی که کرده اما با ذلت و سرافکندگی از عراق، افغانستان و سوریه خارج شده است.

حجت الاسلام والمسلمین خطیب با بیان اینکه هدف ناتو از پذیرش عضویت اوکراین، محاصره نظامی روسیه و چین بوده تاکید کرد: اگر ناتو از قدرت لازم برخوردار بود، آمریکا می‌توانست در افغانستان و یمن خودی نشان دهد اما عملاً شاهد تضعیف متحدان پیمان ناتو در غرب آسیا هستیم.

وی اضافه کرد: گسترش ناتو به سمت شرق، تنش زا و تهدیدی جدی علیه ثبات و امنیت کشورهای مستقل و مخالف سلطه آمریکا در مناطق مختلف است.

حجت الاسلام والمسلمین خطیب با بیان اینکه تمرکز قدرت در آمریکا و غرب یک ادعای منسوخ شده است گفت: آنچه امروز در وین می‌گذرد نشانه‌ای از اثبات قدرت ایران است.

وی تصریح کرد: همان کشورهایی که ادعای ابرقدرت بودن را دارند امروز پذیرفته‌اند که باید در مقابل ایران با مذاکره و تفاهم رودرو شوند و حقوق ایران در زمینه‌های مختلف را بپذیرند.

وی به توسعه سطح ارتباطات ایران به خصوص از زمان فعالیت دولت آیت الله رئیسی با کشورهای منطقه اشاره‌کرد و گفت: این کشورها امروز برای ارتباط بیشتر با ایران استقبال می‌کنند و از امنیتی که غرب به آنها وعده داده بود؛ بیش از پیش مأیوس شده‌اند.

حجت الاسلام والمسلمین خطیب با بیان اینکه در میان برنامه‌ریزی‌های دشمن، رژیم صهیونیستی تلاش دارد که مردم را از انقلاب و نظام ناامید کند، گفت: قطعاً چنین سیاستی موفق نخواهد بود.

وزیر اطلاعات افزود: دولت مردمی و انقلابی ایران در کنار ملت در مسیر توسعه و بهبود شرایط گام برمی‌دارد و قطعاً اجازه بهره برداری دشمن را نخواهد داد.

وزیر اطلاعات گفت: افق بسیار روشنی در پیش است و قطعاً آینده‌ای بهتر برای ملت ایران رقم زده خواهد شد.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا