خبر

بحران اوکراین؛ جنگنده‌های آلمان به رومانی رسیدند/ بلینکن از روسیه خواست از مسیر جنگ بازگردد


شفقنا-

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا؛ رویترز در خبری اعلام کرد آلمان جنگنده‌های یوروفایتر خود را به رومانی اعزام کرده است. رومانی عضو ناتو است و جنگنده‌های نیروی هوایی آلمان در چارچوب برنامه ناتو برای حفاظت از شرق اروپا و کشور اوکراین، به رومانی رفته‌اند.

سه یوروفایتر و تقریباً 60 سرباز در طی سه هفته آینده به نیروهای ایتالیایی و رومانیایی برای انجام ماموریت های هوایی پیشرفته خواهند پیوست. نیروی هوایی آلمان در سال 2021 ماموریت های مشابهی را در کنار نیروهای هوایی بریتانیا در رومانی انجام داد. آمریکا نیز در این پایگاه شرق رومانی، نیرو و تجهیزات دارد.

آلمان همچنین یک کاروان نیروی نظامی متشکل از 130 سرباز و 60 وسیله نقلیه روز پنجشنبه به لیتوانی اعزام کرد. گروه اعزامی، عملیات تقویتی آلمان تا پایان هفته ادامه خواهد داشت و نیروهای آلمانی در لیتوانی را با بیش از 350 سرباز و 100 خودرو تقویت خواهد کرد.

کشورهای غربی درحال تقویت جهبه خود در شرق اروپا هستند تا جلوی حمله احتمالی و گسترده روسیه به اوکراین را بگیرند. روسیه هرگونه تلاش برای حمله به اوکراین را رد کرده اما گفته همچنان به دنبال رسیدن به شروط امنیتی خود از جمله عدم گسترش ناتو به شرق است.

از سوی دیگر آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا نیز در جلسه شورای امنیت از روسیه خواست از مسیر جنگ بازگردد.

آنتونی بلینکن، در جلسه شورای امنیت گفت: من امروز اینجا هستم نه برای شروع جنگ، بلکه برای جلوگیری از آن. او از روسیه خواست که مسیر جنگ را کنار بگذارد و اعلام کند که هیچ برنامه ای برای حمله به اوکراین ندارد. دولت روسیه می تواند امروز – بدون هیچ صلاحیت، ابهام یا انحراف – اعلام کند که روسیه به اوکراین حمله نخواهد کرد.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا