خبر

بایدن تصمیمش درباره تحویل تانک به اوکراین را اعلام می کند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | جهان محتوابه گزارش خبرگزاری مهر، شبکه ماهواره ای الجزیره اعلام کرد که «جو بایدنرئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه تصمیم خود را در مورد تحویل تانک ها اتخاذ کرد آبرامز به دولت کیف اطلاع خواهد داد.

این شبکه تلویزیونی گزارش داد: «رئیس جمهور بایدن تصمیم خود را برای گرفتن تانک تصمیم بگیرید آبرامز اوکراین روز چهارشنبه اعلام خواهد شد.

پیش از این کاخ سفید به موضوع ارسال تانک های آمریکایی اشاره کرده بود آبرامز به اوکراین اعلام شد که وزارت دفاع آمریکا از ارسال این تانک ها خودداری نکرده است. ژان پیر گفت که سخنگوی کاخ سفید در این زمینه گفت که پنتاگون هرگز تانک جنگی نفرستاده است آبرامز او اوکراین را از میان گزینه های خود حذف نکرد، اگرچه هنوز چنین تصمیمی گرفته نشده است.

ژان پیر گفت: «در مورد موضوع تانک برای اوکراین همیشه چالش‌هایی وجود داشته است.

این موقعیت گرفتن سخنگوی کاخ سفید در همان زمان اعلام کرده بود که وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، اعلام کرده است که از اخبار رسانه ها درباره خرید تانک های آمریکایی مطلع است. آبرامز در مورد اوکراین، او از این موضوع آگاه است، اما در حال حاضر چیزی برای گفتن ندارد.

دختر سوارسخنگوی پنتاگون در کنفرانس مطبوعاتی این وزارتخانه بدون رد تصمیم آمریکا برای تحویل تانک به اوکراین گفت: من از گزارش مطبوعاتی که آمریکا در حال مطالعه تانک ها است مطلع هستم. آبرامز برای ارائه آن به اوکراین، اما توضیحی در این زمینه ندارم.

قبلا برخی منابع آگاه گزارش دادند که ایالات متحده در ارسال تانک های جنگی به اوکراین تاخیر داشت و یک مقام ارشد دولت آمریکا در بیانیه ای گفت که مقامات ارشد آمریکایی به اوکراین مشاوره داده اند. ما هستیم تا زمان ورود تسلیحات نظامی جدید از سوی آمریکا، نباید به فکر حمله گسترده به نیروهای روسی باشند و تا زمانی که تجهیزات نظامی جدید را مستقر نکرده و آموزش های خود را تکمیل نکنند، این کار را متوقف کنند.

در شرایطی که اوکراین انتظار تانک های نظامی از غرب را دارد، این مقام دولت آمریکا که نخواست نامش فاش شود، در سخنان خود گفت که آمریکا در بحبوحه اختلافات با آلمان بر سر ارسال تانک به اوکراین، تصمیم گرفت که این کار را انجام ندهد. ارسال تانک آبرامز اکنون به اوکراین بپیوندید.

به گفته این مقام دولتی آمریکا، در واشنگتن اعتقاد بر این است که اوکراین منابع تسلیحاتی قابل توجهی برای دفاع از این شهر دارد باخموت او فرمان داد، اما به احتمال زیاد، روس ها سرانجام اوکراینی ها را از آن شهر بیرون می کنند و این شهر را به تصرف خود در می آورند.

در این زمینه نیزلوید آستین، وزیر دفاع ایالات متحده روز جمعه گفت که این در مورد تهیه تانک های آمریکایی است. آبرامز هیچ تصمیمی در مورد اوکراین گرفته نشده است.

در چند هفته گذشته، اوکراین بارها از آلمان برای تحویل تانک‌ها اجازه درخواست کرده است پلنگ 2 خودش را به کشورهای دیگر بسپارد اما آلمان نگران این موضوع یعنی انتقال تانک است فهد مشروط به رویه مشابهی توسط ایالات متحده و درخواست ایالات متحده آن را قرار دهید تانک، واشنگتن اول پیش خواهد رفت.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا