خبر

باقری: سفیر ایران به زودی عازم امارات می‌شود | جهان محتوا


شفقنا- معاون سیاسی وزارت امور خارجه گفت: سفیر ایران در امارات منصوب شد و مراحل پایانی اداری را پشت سر می گذارد و به زودی به ابوظبی اعزام می شود.

به گزارش شفقنا، علی باقری کینی، معاون سیاسی وزارت امور خارجه گفت: ما رابطه خود را با امارات قطع نکردیم، اما سطح روابط دو کشور کاهش پیدا کرد، اما ماه ها پیش اماراتی ها سفیر خود را به تهران برگرداندند و سفیر ما نیز ما را به امارات برگرداند.» تصمیم گرفتیم و کارهای اداری در مراحل پایانی است و پس از آن سفیر ما به زودی به ابوظبی اعزام می شود.

وی ادامه داد: امیدواریم در چارچوب همکاری هایی که با گروه «بریکس پلاس» در حال شکل گیری هستیم، بتوانیم به تسریع روند دلارزدایی از اقتصاد این کشورها کمک کنیم.

باقری افزود: یک خبرنگار اروپایی از من پرسید از ما اروپایی ها چه می خواهید؟ چه انتظاری دارید که راضی شوید و بگویید ما دوست داریم اروپایی ها اینطور باشند؟ به او گفتم ما از تو انتظار دیگری نداریم و فقط به دنبال منافع خودت هستی. اگر اروپا به دنبال منافع خود است، ما با اروپا مشکلی نداریم و اروپا نیز با ما مشکلی ندارد. مشکل اینجاست که شما منافع طرف های دیگر را دنبال می کنید و برای خود و دیگران مشکل ایجاد می کنید.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد: نکته و تفکر جدی که در دستور کار داشتیم این بود که مذاکرات را به «زندگی عادی مردم» ربط ندهیم زیرا مردم از ما انتظار دارند که منافع خود را در این مسیر پیش ببریم. این ایده خوبی نیست که هر روز از طریق مصاحبه یا به این نکته اشاره کنیم که ذهن مردم دائماً درگیر مسائل مذاکره است.

وی گفت: مذاکره دو طرف دارد. هر دو طرف باید به یک نتیجه مشخص برسند و بر اساس نتیجه به نتیجه برسد. به عنوان یک قاعده کلی ممکن است در طرف مقابل ملاحظات درست یا غلط وجود داشته باشد و ما هم ملاحظات و خطوط قرمز و تامین منافع ملی خود را داریم.

باقری تاکید کرد: بنابراین با تعاملی که با طرف های مختلف اروپایی و غیر اروپایی در مذاکرات داریم، تلاش ما بر این است که همانطور که گفتم بتوانیم حداکثر منفعت را به مردم ارائه دهیم و به نتیجه مطلوب برسیم. به مردممنبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا