خبر

بازنشستگان چشم انتظار شورای عالی کار – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | جهان محتواعلی دهقان کیا در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: قرار بود برویم تفاوت نرخ ارز باید به صندوق های اجتماعی، لشکری ​​و امنیت ملی و همچنین سازمان بیمه سلامت اختصاص یابد، اما این اتفاق نیفتاد.

وی گفت: طی امسال قیمت داروها بسیار بالا رفته است به این دلیل. 500 قلم دارو از پوشش بیمه ای خارج شد و همه اینها در صورتی است که بیمه شده مستمری بگیر و کارگر باشد و مشکلات بی شماری برای تامین هزینه های دارو و درمان داشته باشد.

با اشاره به اینکه بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری که در سیاست های کلی تامین اجتماعی قرار گرفت و به سران سه قوه ابلاغ شد، ایجاد رفاه عمومی و فقرزدایی مورد تاکید قرار گرفت، گفت: به همین منظور از مسئولان و تیم انتظار می رود به اقتصاد دولت اهتمام داشته باشند و وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی نهایت دغدغه دستورات رهبری، نرخ تورم و معیشت کارگران و همچنین وضعیت اقتصادی کنونی جامعه با توجه به تعیین تکلیف است. افزایش دستمزد

وی گفت: برای توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری تیم اقتصادی دولت باید اقداماتی را انجام دهد و انتظار داریم این تیم تورم اعلام شده از سوی مرکز آمار را مبنای تعیین دستمزد شورای عالی کار قرار دهد. در بند (الف) ماده 41 قانون.

رئیس کانون بازنشستگان تهران گفت: حداقل دستمزد بازنشستگان از سبد معیشتی در حال حاضر یک سوم حداقل دستمزد است و طبقات متوسط ​​و بالا نیز کاهش یافته است.

دهقان کیا هشدار داد: در صورت عدم توجه به قانون و همچنین سیاست های مقام معظم رهبری در خصوص تامین اجتماعی در برقراری رفاه عمومی و رعایت نشدن خط فقر، هر اتفاقی بیفتد بر عهده وزیر و تیم اقتصادی دولت خواهد بود. وی با بیان اینکه افزایش 20 درصدی اعلام شده است و تیم اقتصادی هیچ مبنایی و مبنایی برای تورم و سبد معیشتی ندارد، گفت: این افزایش قیمت در سال 2018 به دلیل افزایش نرخ تورم و گرانی صورت می گیرد. در حال حاضر 17 میلیون و 300 هزار کارگر و چهار میلیون و دویست هزار بازنشسته چشم به راه تصمیم گیری هستند. شورای عالی کار منتظر است ببیند منتظر چه افزایشی هستند تا ببینند این تاخیر تورم جبران می شود یا خیر.

وی همچنین تاکید کرد: ما مخالف افزایش حقوق ها به سطوح دیگر هستیم زیرا سال ها حق بیمه زیادی پرداخت کرده اند و این انصاف نیست که الان بخواهند خودشان را افزایش دهند.

رئیس کانون بازنشستگان استان تهران گفت: در حال حاضر بلیت اتوبوس برای سال آینده 40 درصد، لوازم خانگی 50 درصد و بسیاری از کالاهای مورد نیاز مردم 100 درصد افزایش یافته است. آهسته و دور از انصاف، دور از انصاف و انصاف.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا