خبر

ایجاد آکادمی پزشکی ورزشی در خراسان جنوبی – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | جهان محتوا


به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا نوروزی شب گذشته در نشست سالانه شورای پزشکی و ورزشی خراسان جنوبی از وجود زیرساخت های بهتر در این استان نسبت به سایر استان ها خبر داد و در نظر دارد آکادمی پزشکی ورزشی در خراسان جنوبی راه اندازی شود.

وی با اعلام اینکه 90 درصد خدمات به فرمانداری ها و 10 درصد به مرکز ارائه می شود، گفت: باید در فرمانداری ها نیز همین نگرش نسبت به شهرها وجود داشته باشد.

به گفته وی، با این کار بازدیدهای کمتری از مرکز انجام می شود که نشان دهنده توجه بیشتر به استان هاست و باید نظارت شوراهای استانی افزایش یافته و عملکرد آنها بررسی شود.

از مسابقات ورزشی و بهداشت عمومی حمایت کنید

وی با بیان اینکه وظیفه ما حمایت از ورزش قهرمانی و سلامت جامعه است، افزود: کرونا در دو سال گذشته آسیب های زیادی به سلامت مردم وارد کرده که برخی از آن ها قابل ترمیم نیست.

نوروزی دمپینگ را مهمترین پیامد ویروس کرونا دانست و گفت: دمپینگ باعث افزایش چاقی می شود و چاقی عامل بیماری های غیرواگیر و سایر عوارض است.

فضاهای فیزیکی بسیار خوبی ایجاد کنید

وی با تاکید بر اینکه بعد سلامت باید در برنامه های آموزشی مورد توجه جدی قرار گیرد، ادامه داد: اگرچه خراسان جنوبی با مرکز فاصله زیادی دارد، اما با پیگیری هایی که انجام شد در چند سال گذشته فضاهای فیزیکی ایجاد شد که ورزشکاران ایجاد نکردند. بیشترین نیاز برای کوچکترین کار ارسال به تهران و استانهای همجوار است.

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی گفت: خراسان جنوبی از نظر زیرساخت های درمانی نسبت به بسیاری از استان ها شرایط بهتری دارد و خدمات توانبخشی خوبی توسط شورای ورزش و پزشکی ارائه می شود.

نوروزی با اشاره به اینکه آکادمی پزشکی و ورزشی در خراسان جنوبی راه اندازی می شود، تصریح کرد: شورای پزشکی و ورزشی همواره باید از نقطه نظر صرفه جویی به شوراها کمک کند، به خصوص در شرایط فعلی که پانل ها آسیب می بینند.

وی با اشاره به اینکه یکی از مهم ترین مولفه های موفقیت ورزشکار برخورداری از بدنی سالم و سالم است، تصریح کرد: فدراسیون پزشکی ورزشی در این موضوع مهم یعنی سلامت ورزشکار به طور ویژه بر رضایت مندی تمرکز دارد.

وی بر توسعه خدمات پزشکی ورزشی در مناطق محروم تاکید کرد و گفت: خدمات پزشکی ورزشی در 90 درصد استانداری ها به ورزشکاران ارائه می شود و برای دریافت هیچ خدمتی از استان خود خارج نشوند.

تأسیس فرهنگستان پزشکی ورزشی در خراسان جنوبی

وی ادامه داد: در این راستا توسعه خدمات پزشکی ورزشی در تمام مناطق کشور از اهداف اصلی فدراسیون است و به مناطق کمتر توسعه یافته توجه جدی داریم.

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی افزود: در بسیاری از استانداری ها خدمات فیزیوتراپی با همکاری شوراهای پزشکی ورزشی به ورزشکاران ارائه می شود.

نوروزی بیان کرد: کار ما در فدراسیون همیشه بر این بوده است که بتوانیم استان ها و شهرستان ها را فعال کنیم تا چرخ ورزش کشور سریعتر بچرخد.

نوروزی گفت: توجه به شهرها ضروری است تا نیازهای پزشکی ورزشی ورزشکاران شهرستانی در سطح محلی تامین شود.

وی بر ارائه خدمات ویژه به بانوان ورزشکار خراسان جنوبی تاکید کرد تا ورزش را به دلیل آسیب دیدگی و هزینه های درمان رها نکنند.

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی با بیان اینکه با وجود توانمندی هایی که در استان در این زمینه وجود دارد کمک های لازم را برای ارائه آموزش خواهیم کرد، تصریح کرد: با وجود اینکه کمیته دانشجویی بیمه دانش آموزی تشکیل دادیم، پیگیری لازم صورت نگرفت. او انجام داد.

معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: با توجه به اهمیت برپایی برنامه های آموزشی، کمیته آموزشی و پژوهشی هیئت رئیسه برای تربیت داور، مربی و ورزشکار فعال شود.

به گفته سیده عزام اسلامی، کمیته نظارت بر باشگاه های ورزشی باید کار نظارت را با جدیت انجام دهد و روال کاری کمیته نیز مشخص شود.

برنامه های شورا

دبیر شورای پزشکی ورزشی خراسان جنوبی درباره برنامه های در نظر گرفته شده بر اساس تقویم ورزشی این شورا گفت: نظارت ماهانه بر عملکرد باشگاه ها و اجرای طرح ستاد نظارت بر سلامت استادیوم های ورزشی، خرید تجهیزات پزشکی، ملزومات و فیزیوتراپی از جمله موارد است. این برنامه ها

به گفته رضا قاسمی، برگزاری کارگاه آموزشی آسیب های ورزشی، روانشناسی و تغذیه، ارزیابی و بازآموزی امدادگران ورزشی، کمک به ورزشکاران آسیب دیده، ارزیابی عملکرد شورای شهر و عقد قرارداد با کلیه بیمه ها و بانک ها از دیگر برنامه های پیش بینی شده شورا در سال جاری است. .

در مجمع عمومی عادی سالیانه هیات مدیره علیرضا وطن دوست به عنوان کارشناس، جواد علیپور به عنوان عضو هیات مدیره و شیوا ممتاز به عنوان عضو هیات مدیره خانم

تأسیس فرهنگستان پزشکی ورزشی در خراسان جنوبی

تأسیس آکادمی مستلزم حمایت بین بخشی است

رئیس شورای پزشکی ورزشی خراسان جنوبی در مراسم تجلیل از هیئت ها و باشگاه های ورزشی خراسان جنوبی گفت: راه اندازی آکادمی پزشکی ورزشی کار بزرگی است که نیازمند حمایت مشترک ادارات، فدراسیون ورزش و پزشکی و اداره کل ورزش». جوانان باید در این زمینه ما را همراهی کنند.»

جواد خمسان افزود: با تهیه پیشنهاد این طرح، کار اجرای آن را آغاز می کنیم و امیدواریم با این کار خدماتی بالاتر از خدمات بیمه ورزشی خصوصی ارائه کنیم تا بتوانیم خدمت بیشتری به ورزشکاران استان داشته باشیم.

به گفته وی، شورای پزشکی و ورزش مانند سایر شوراها در ایام کرونا متضرر شد، اما از ابتدای شیوع ویروس کرونا، با همکاری اداره کل ورزش و جوانان، برنامه های آگاهی بخشی برای مهار ویروس کرونا را اجرا کردیم. . تحریم کردن.

وی خاطرنشان کرد: امسال افتتاحیه هایی وجود دارد و تیم های ورزشی استانداری عملکرد خوبی داشتند.

26 هزار ورزشکار سازمان یافته

رئیس شورای پزشکی ورزشی استانداری با بیان اینکه قبل از شیوع ویروس کرونا به هدف 5 درصد ورزشکاران سازماندهی شده دست یافتیم، گفت: در دوران کرونا کاهش تعداد ورزشکاران سازمان یافته داشتیم. ورزشکاران در استانداری تعداد آنها به 26 هزار نفر رسید و تلاش می کنیم تعداد ورزشکاران سازمان یافته را افزایش دهیم.

به گفته وی، تمامی هیئت های ورزشی خراسان جنوبی پس از دوران کرونا خود را سامان دادند و امیدواریم با اتحاد و اتحاد پیش برویم.

خمسان گفت: فعالیت کمیته‌های مختلف شورای پزشکی ورزشی که قبل از شیوع ویروس کرونا تشکیل شده‌اند به همراه تمامی کمیته‌های صنفی استان آغاز می‌کنیم.

در ادامه این مراسم علاوه بر اجرای برنامه های متنوع از حدود 24 نفر به عنوان مسئول هیئت ها و باشگاه عالی ورزش خراسان جنوبی بر اساس افزایش آمار ورزشی با حضور نوروزی رئیس باشگاه تجلیل شد. انجمن پزشکی ورزشی.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا