خبر

اگر وریا دوباره برگردد دیگر ابهت گذشته را ندارد!/ فردا استقلال قهرمان نشود همه از چشم فرهاد می بینند/ سالی که مجیدی به قطر رفت هم استقلال قهرمان نشد


خبرورزشی –

حسن روشن بازیکن و کاپیتان اسبق تیم استقلال در گفت و گو با خبرورزشی، درباره اتفاقات رخ داده در جریان تمرین استقلال که منجر به اخراج کاپیتان این تیم و احضارش در کمیته انضباطی باشگاه شد اظهاراتی را مطرح کرد:

در جریان اتفاقات مربوط به تمرین استقلال و اخراج کاپیتان تیم قرار گرفته‌اید؟ نظر شما چیست؟

باید موضوع باز شود. کسی نمی‌داند کاپیتان تیم چه کار کرده که سرمربی تا این اندازه ناراحت شده است. شاید حرف و حدیث‌های بین خودشان بوده ولی بهتر بود این موضوع همان جا درون تیم حل می‌شد. اینکه کاپیتان تیم را به باشگاه احضار کرده اند کمی سوال برانگیز است. اگر مسئله کوچک بود باید فرهاد خودش موضوع را حل می کرد و اجازه نمی داد ارج و قرب کاپیتانش از بین برود. اگر بزرگتر از این هم باشد و کادر فنی نتواند آن را حل کند باید بازیکن را در اختیار کمیته فنی قرار بدهند.

منظورتان کمیته انضباطی است؟

نه! همان کمیته فنی. اگر کمیته فنی هم نتوانست موضوع را حل کند آن وقت به کمیته انضباطی احضار شود.

مگر تفاوت وریا غفوری با سایر بازیکنان در چیست؟

به هر حال کاپیتان با سایر بازیکنان شرایط متفاوتی دارد. من زمانی که کاپیتان استقلال بودم سرمربی تیم (جکیچ) روزی مرا کنار کشید و گفت از امروز به بعد شرایطت سخت تر می شود. مسئولیت تو افزایش پیدا می‌کند. چون دیگر ساعت رفت و آمدت در تمرین روی بازیکنان تاثیر می گذارد. باید مراقب حرف زدنت باشی. باید مراقب همه کارهایت باشی تا سایرین از تو الگوبرداری کنند.

به یاد دارید وریا غفوری فصل گذشته هم در دوران مربیگری محمود فکری بعد از تعویض مقابل سپاهان از سمت دیگر زمین بیرون رفت و آن ماجراها به وجود آمد؟

به هر حال هر تیمی و هر باشگاهی روش خاصی برای برخورد با بازیکنانش دارد. یکی گذشت می کند یکی نمی کند. شیوه عزل عزیزی‌خادم را ببینید! ما تا قبل از اینکه چنین اتفاقی را کمتر به یاد داشتیم. الان هم باید پای صحبت های کاپیتان تیم نشست و از طرفی صحبت‌های سرمربی را هم شنید. باید دلیل این بی‌انضباطی مشخص شود. اما اگر در حد یک تذکر دادن بوده و تا این اندازه بزرگ شده، اشتباه است.

برای شما عجیب نیست که خبر این موضوع زودتر از پایان تمرین و انتشارش از سوی باشگاه در رسانه‌ها منتشر شد؟

از این قبیل اتفاقات در تیم ملی هم رخ می دهد، اینجا که یک باشگاه است. مهم این است که مردم در نهایت بفهمند چه اتفاقی افتاده است. باز هم می‌گویم به نظرم شکل عنوان شدن این ماجرا درست نبود. چون به هر حال به احتمال زیاد کاپیتان تیم به استقلال برمی گردد. اگر بیاید و دوباره کنار تیم باشد دیگر آن ابهت قبل را ندارد چون او را به شکل یک بازیکن توسری خور نگاه می‌کنند. اگر هم برنگردد یک مشکل دیگر است. اما در نهایت فرهاد مجیدی ضرر می‌کند.

چرا؟ به هرحال شما خودتان می گویید هر باشگاهی شیوه خاص خودش را دارد؟

فردا اگر استقلال قهرمان نشود همه چیز را گردن فرهاد می‌اندازند. یادتان هست سالی که فرهاد وسط راه استقلال را رها کرد و به قطر رفت. همه قهرمان نشدن استقلال را گردن او انداختند. در حالی که مجیدی در ابتدای فصل شرط کرده بود اگر پیشنهادی از قطر یا هر کشوری داشته باشد می تواند از استقلال جدا شود و هیچ کار غلطی نکرد، اما وقتی آخر فصل استقلال قهرمان نشد، همه از چشم او دیدند. حالا هم اگر پس فردا استقلال بلغزد یا به هر دلیلی قهرمان نشود همین مردم، دوباره او را مقصر می دانند و می گویند خودش تیمش را به هم ریخت.

قبول دارید شرایط حساس جدول و نزدیکی پرسپولیس بیشتر این موضوع را حساس کرده است؟

استقلال با پرسپولیس یک بازی رو در رو دارد که همان ۶ امتیاز دارد. سه امتیاز به این تیم نمی دهد و سه امتیاز می‌تواند بگیرد. مهم آرامش تیم است که نباید بر هم بریزد. نه استقلال، بلکه هیچ تیمی آرامش نداشته باشد نمی‌تواند نتیجه بگیرد.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا