خبر

اوکراین عضو اتحادیه اروپا میشود؟


نخست‌وزیر لهستان امروز سه‌شنبه در بروکسل در رابطه با حمایت از اوکراین برای پیوستن به اتحادیه اروپا با رئیس کمیسیون اروپا رایزنی‌هایی خواهد داشت.

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرمهم،  سخنگوی دولت ماتئوش موراویتسکی، نخست‌وزیر لهستان در پیامی توییتری گفت: عصر امروز در بروکسل، نخست‌وزیر با اورزولا فون درلاین، رئیس کمیسیون اروپا دیدار و گفت‌وگو خواهد داشت و موضوع اصلی، حمایت سیستمایک از اوکراین در مورد پیوستن به اتحادیه اروپاست.

به‌دنبال درخواست اوکراین برای عضویت در اتحادیه اروپا، سران استونی، بلغارستان، جمهوری چک، لتونی، لیتوانی، لهستان، اسلواکی و اسلوونی حمایت خود را از این درخواست اعلام کردند.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین از اتحادیه اروپا خواسته تا بدون تاخیر عضویت کشورش را در این نهاد سیاسی – اقتصادی بپذیرد. او گفته است: ما یک بار دیگر از اتحادیه اروپا می‌خواهیم تا فورا در یک روند ویژه، عضویت کشور ما را بپذیرد. من مطمئنم که این کار درست و امکان‌پذیر است.

زلنسکی گفت: ما از تمامی شرکایمان از اینکه کنار ما بودند، تشکر می‌کنیم؛ اما هدف ما این است که با اروپایی‌ها باشیم و مهم‌تر از آن اینکه با آن‌ها “برابر و یکسان” باشیم.

از ۲۴ فوریه که حمله روسیه به اوکراین آغاز شد، صدها هزار تن از اوکراینی‌ها به لهستان گریخته‌اند. تنها ظرف ۲۴ ساعت گذشته، ۱۰۰ هزار تن از مرز لهستان – اوکراین عبور کرده‌اند، جایی که صدها تن چندین روز در صف بودند تا به مرز برسند.

لهستان برای پذیرش تمام پناهجویانی که به این مرز می‌رسند، اعلام آماده کرده است و دیگر اوکراینی‌های فراری از جنگ، به سمت مجارستان، مولداوی و اسلواکی حرکت کرده‌اند. در تازه‌ترین آمارهای کمیسیونر عالی پناهجویان سازمان ملل، ۵۲۰ هزار اوکراینی‌ تاکنون به کشورهای همسایه رسیده‌اند و برآورد می‌شود که با ادامه درگیری‌ها، این عدد به چهار میلیون تن افزایش یابد.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا