خبر

اوکراین سفیر اسرائیل را احضار کرد


شفقنا- دولت کی‌یف با احضار سفیر رژیم صهیونیستی، به درخواست تل آویو از روسیه برای ایجاد گذرگاههای امن برای اتباع اسرائیل اعتراض کرد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، به نقل از اسپوتنیک، وزارت خارجه اوکراین امشب (پنج شنبه) «میخائیل برودسکی» سفیر رژیم صهیونیستی را به دلیل درخواست تل آویو از روسیه جهت کمک برای خروج امن دیپلمات‌ها و اتباع اسرائیل از اوکراین احضار کرد.

روزنامه هاآرتص در این باره نوشت که دولت اسرائیل بحران اوکراین را بسیار جدی و احتمال وقوع جنگ و حمله روسیه به اوکراین را بالا می‌داند؛ به طوریکه تمامی مقامات اسرائیل و به خصوص نفتالی بنت، نخست‌وزیر این رژیم، خواستار تسریع در خروج دیپلمات‌ها و اتباع اسرائیلی از اوکراین شده‌اند.

رسانه‌های عبری‌زبان روز چهارشنبه (دیروز) خبر دادند که دولت تل آویو در پیامی به روسیه خواستار کمک مسکو برای خروج اتباع و دیپلمات‌های اسرائیلی در اوکراین در صورت وقوع جنگ شده است. در این راستا تا روز گذشته حدود 3000 اسرائیلی از اوکراین خارج شده و پیش‌بینی می‌شود که حدود 10 هزار نفر از اتباع این رژیم همچنان در اوکراین باقی مانده‌اند.

دولت‌های غربی درحالی به صورت روزانه از احتمال حمله قریب‌الوقوع روسیه به اوکراین سخن گفته و از بسیج بیش از 100 هزار نیروی ارتش روسیه در مرز با اوکراین سخن می‌گویند که مسکو سخنان مقامات غربی را در حد ادعا می‌داند.

این خبر را در اسپوتنیک ببینیدSource link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا