خبر

اوکراین: دسترسی به اپ استور را در روسیه متوقف کنید!


«میخائیلو فدوروف»، معاون نخست وزیر اوکراین با ارسال نامه‌ای به «تیم کوک»، مدیرعامل اپل از او درخواست کرده تا فروش دستگاه‌های خود در روسیه و دسترسی این کشور به اپ استور را مسدود کند.

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرمهم، فدوروف در نامه خود از اپل درخواست حمایت کرده تا ارائه خدمات و محصولات خود را به کاربران روسی در بحبوحه تهاجم نظامی این کشور به اوکراین متوقف کند. در متن این نامه آمده است:

«از شما درخواست می‌کنم تا ارائه خدمات و محصولات اپل به فدراسیون روسیه را متوقف کنید و اطمینان دارم هر کاری که ممکن است برای محافظت از اوکراین، اروپا و در نهایت تمام جهان دموکراتیک در برابر تهاجمات اقتدراگرای خون‌خوار انجام خواهید داد.

مطمئن هستیم که چنین اقداماتی به جوانان و جمعیت فعال روسیه انگیزه می‌دهد تا تهاجم نظامی شرم‌آور را متوقف کنند.»

اگرچه ایالات متحده تحریم‌هایی را علیه روسیه اعمال کرده که شرکت‌ها را از صادرات محصولات خود به روسیه منع می‌کند، اما غول فناوری مستقر در کوپرتینو هنوز فروش خود به این کشور را متوقف نکرده است. از طرفی دیگر، اپل یک وب‌سایت اختصاصی در روسیه برای فروش آیفون، مک و سایر دستگاه‌ها دارد و همچنین یک اپ استور روسی را نیز در دسترس کاربران آن قرار داده است.

تیم کوک روز گذشته در توییتر به وضعیت اوکراین واکنش نشان داد و توضیح داد که «عمیقا نگران» این کشور است و اپل «از تلاش‌های بشردوستانه محلی حمایت خواهد کرد.»

هرچند اپ استور در حال حاضر بدون مشکل به فعالیت خود در روسیه ادامه می‌دهد، تحریم‌های بانکی صادر شده «اپل پی» را تحت تاثیر قرار داده‌اند. به گفته Business Insider، پنج بانک بزرگ روسیه به دلیل اعمال تحریم‌ها دیگر قادر به استفاده از خدمات اپل پی و یا گوگل پی نیستند.

این خبر اوکراین: دسترسی به اپ استور را در روسیه متوقف کنید! اولین بار در خبرهای فوری مهم. پدیدار شد.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا