خبر

اهدای کتابخانه الکترونیکی آمریکا به دانشگاه کریسلند نیجریه – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رایزنی فرهنگی ایران در نیجریه، کنسولگری ایالات متحده آمریکا در لاگوس یک کتابخانه الکترونیکی به دانشگاه کریسلند در ایالت اوگون نیجریه اهدا کرد. این کنسولگری در خبری اعلام کرد که این کمک مالی بخشی از وظایف اصلی آن در ارتقای فرصت‌های آموزشی برای دانشجویان و دانش پژوهان در نیجریه است.

فولتز سرگروه تیم بازدیدکننده سرکنسولگری ایالات متحده از این دانشگاه از دانشجویان نیجریه‌ای و همچنین سایر محققان این کشور خواست تا از فرصت‌های آموزشی فراوان آمریکا برای بهبود شغل خود در دوران تحصیل، استفاده کنند. او اعلام کرد در حال حاضر حدود هفت برنامه بورسیه تحصیلی کامل از سوی ایالات متحده برای دانشجویان در دانشگاه‌های مختلف در نیجریه انجام می‌شود که در آن، تحقیقات و آموزش در میان سایر فعالیت‌ها، برجسته است.

پیش از این، معاون آموزشی دانشگاه، پروفسور صلح بابالولا، ابراز خوش بینی کرد که مؤسسه او از فرصت این بازدید برای شروع یک رابطه گرم در زمینه حمایت از ظرفیت سازی از طریق به اشتراک گذاری دانش، برنامه‌های تبادل و سایر موارد به نحو احسن استفاده خواهد کرد.

یکی از عرصه‌های مهم حضور دولت آمریکا در سایر کشورها، به صورت معنادار و بلند مدت در همه سطوح در آموزش عالی این کشورهاست. در حال حاضر این برنامه در چندین سطح در کشور نیجریه انجام می‌پذیرد: ۱- تغییر زیر ساخت‌های علمی موجود و متناسب سازی آن با زیر ساخت‌های موجود در آمریکا و حمایت محتوایی و مالی از اجرای آن ۲- استعدادیابی و نخبه پروری و اعطای بورس تحصیلی در داخل کشور نیجریه ۳- اعطای بورس تحصیلی به استعدادهای برتر و حمایت کامل از تحصیل آنها در آمریکا ۴- تزریق این نخبگان در ساختارهای دولتی و غیر دولتی نیجریه.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا