خبر

انگلیس: به حمایت از اوکراین ادامه خواهیم داد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | جهان محتوابه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، ریشی سوناک نخست وزیر انگلیس از قصد لندن برای ادامه و افزایش کمک های نظامی به اوکراین در سال 2023 خبر داد.

بر اساس این گزارش، سوناک گفت: بدون تردید حمایت های خود از اوکراین را تا زمانی که ممکن است ادامه خواهیم داد و در سال آینده با حفظ کمک های نظامی آن را افزایش خواهیم داد.

وی افزود: ما سیستم‌های دفاع هوایی را برای محافظت از اوکراینی‌ها و زیرساخت‌های حیاتی که آنها به آن وابسته هستند ارائه خواهیم کرد. با محافظت از اوکراین، ما از خود محافظت می کنیم.

در همین حال، وزارت دفاع انگلیس اعلام کرد که موشک های بریمستون 2 به عنوان بخشی از کمک های نظامی به کیف به اوکراین ارسال شده است.

بر اساس این گزارش، وزارت دفاع انگلیس به تعداد این موشک ها اشاره ای نکرده است.

وزارت دفاع انگلیس با اعلام این خبر در صفحه توئیتر خود ویدئویی از بارگذاری موشک های بریمستون ۲ بر روی هواپیمای نیروی هوایی سلطنتی این کشور منتشر کرد.

وزارت دفاع انگلیس پیش از این اعلام کرده بود که لندن به زودی تحویل حدود هزار موشک ضدهوایی به اوکراین را تکمیل خواهد کرد.

تلگراف چند روز پیش نوشت که انگلیس حدود 6 ماه پیش موشک های هوا به سطح بریمستون 2 را به اوکراین فرستاد. این روزنامه افزود: این موشک ها معمولاً از هوا شلیک می شوند، اما نیروهای اوکراینی با تجهیز آنها به کامیون، آنها را به سکوهای تیراندازی تبدیل کردند.

روسیه پیشتر یادداشتی به کشورهای ناتو درباره تسلیح اوکراین ارسال کرده بود و گفته بود که کشورهای ناتو با آتش بازی می کنند.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه گفت که هرگونه ارسال تسلیحات به اوکراین هدف قانونی برای نیروهای روسیه خواهد بود.

نیویورک تایمز در گزارشی از ارسال تسلیحات بسیاری از کشورهای غربی به اوکراین خبر داد و نوشت که ادامه ارسال تسلیحات به اوکراین زرادخانه اکثر کشورهای غربی عضو ناتو را خالی کرده است و در نتیجه این اتفاق رخ داده است. ارتش کشورهای غربی نمی توانند به وعده های سیاستمداران این کشورها مبنی بر ارسال سلاح بیشتر به اوکراین عمل کنند!منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا