خبر

انهدام دو مخفیگاه داعش در کرکوک


شفقنا- تیم رسانه‌ امنیتی عراق امروز (چهارشنبه) از تخریب دو مخفیگاه اعضای گروه تروریستی داعش در جریان حمله‌ای هوایی در استان کرکوک واقع در شمال این کشور خبر داد.

به گزارش شفقنا از ایسنا، به نقل از سایت شبکه خبری روسیا الیوم، تیم رسانه‌ای امنیتی عراق با صدور بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد، براساس داده‌های اطلاعاتی دقیق سرویس مبارزه با تروریسم و با هماهنگی فرماندهی عملیات مشترک، فرماندهی نیروی هوایی توسط جنگنده‌های عراقی «اف ۱۶» حمله‌ای هوایی انجام داد که در جریان آن دو غار در منطقه «قوشقایه» واقع در استان کرکوک هدف قرار گرفته شد که عناصر تروریستی از آنها به عنوان مخفیگاه استفاده می‌کردند.

در بیانیه‌ مذکور همچنین آمده است، این دو مخفیگاه به صورت کامل تخریب شد و نیروهای امنیتی به سمت این مکان هدف قرار گرفته شده، حرکت کردند.

عراق در سال ۲۰۱۷ پیروزی بر داعش را با باز پس گیری تمامی اراضی که داعش در سال ۲۰۱۴ تصاحب کرده و یک سوم مساحت کشور بود، اعلام کرد؛ اما این تشکیلات همچنان از طریق گروه‌های زیرزمینی خود در مناطق مختلف و گسترده دست به حملات پراکنده می‌زند.

مقامات عراق هزاران تن را به اتهام وابستگی به داعش طی سال‌های گذشته بازداشت کرده‌اند و هنوز جستجوی مظنونان تروریستی ادامه دارد.

خبر قبلیوقوع انفجار در فرودگاه دونتسک
خبر بعدیآمریکا شبکه مرتبط با انصارالله یمن را تحریم کردSource link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا