خبر

انفجار کپسول گاز احتمال حریق پاساژ تیراژه/ شمار مصدومین به 16 نفر رسید


شفقنا- سخنگوی اورژانس کشور و سخنگوی آتش نشانی درباره وقوع حریق در پاساژ تیراژه توضیحاتی دادند و اعلام کردند: احتمالا دلیل وقوع حریق انفجار کپسول گاز بوده که البته نیازمند بررسی بیشتر توسط کارشناسان است. تاکنون ۱۶ نفر مصدوم شدند که هفت نفر به مراکز درمانی منتقل شدند.

به گزارش شفقنا به نقل از منابع خبری، مجتبی خالدی سخنگوی سازمان اورژانس کشور اظهار کرد: ساعت ٢٠:٣٠ امشب یک مورد حادثه وقوع حریق در پاساژ تیراژه، واقع در بزرگراه اشرفی اصفهانی به سمت میدان صادقیه به سامانه ١١۵ اورژانس تهران اطلاع داده شد.

وی ادامه داد: حریق در یک مغازه در طبقه همکف رخ داده است و همکاران ما در اورژانس به همراه یک اتوبوس آمبولانس، دو آمبولانس و یک موتورلانس به محل اعزام شدند.

خالدی گفت: در تماس اولیه با اورژانس اعلام شد که احتمال محبوس شدگی ۱۰ نفر وجود دارد که البته این مورد نیاز به بررسی دارد چرا که در تماس اعلامی شهروندان با اورژانس ذکر شده است.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور در ادامه گفت: این حادثه در ابتدا سه مصدوم داشت که به صورت سرپایی به آنها رسیدگی شد.

وی از افزایش مصدومان خبر داد و در این باره گفت: تا این لحظه یک نفر از مصدومان دچار تروما و در رفتگی پا شده که احتمال دارد به بیمارستان منتقل شود.

سخنگوی اورژانس کشور با بیان اینکه احتمالا دلیل وقوع حریق انفجار کپسول گاز بوده که البته نیازمند بررسی بیشتر توسط کارشناسان است، گفت: تا کنون ۱۶ نفر مصدوم شدند که هفت نفر به مراکز درمانی منتقل شدند.

وی افزود: در مجموع تعداد پنج آمبولانس، دو موتورلانس و یک اتوبوس آمبولانس به محل اعزام شدند.

سید جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی نیز درباره این حادثه گفت: بر اساس اطلاعات اولیه حریق در یک رستوران کوچک رخ داده است. حریق شعله زنی شده اما چون دود زیادی دارد آتش نشانان در حال لکه‌گیری و جست و جو هستند که اخبار تکمیلی در این خصوص اعلام خواهد شد.

ملکی در ادامه با بیان اینکه چهار ایستگاه در محل هستند اظهار کرد: به احتمال زیاد این محل یک رستوران فست فود است، چرا که چند کپسول گاز از آن خارج شده است اما باید بررسی های مجدد انجام شود چرا که برق مغازه قطع است و کاربری مغازه به درستی مشخص نیست. شعله زنی اولیه نیز انجام شده است.

ملکی سخنگوی آتش نشانی نیز با بیان اینکه خودروی حامل تجهیزات تنفسی و نردبان هیدرولیکی به محل اعزام شده بودند گفت: حادثه در طبقه همکف این ساختمان یک باب مغازه ۳۰ یا ۴۰ متری فست فود که زیر ان نیز یک بوتیک لباس وجود داشته رخ می دهد. هر دو این مغازه ها دچار حریق شده بودند. ظاهر امر نشان می دهد که انفجار نیز رخ داده چرا که بخشی از کف مغازه و سقف کاذب مغازه پایینی، خسارت دیده است.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران همچنین اظهار کرد: خوشبختانه کسبه توانسته بودند در دقایق اولیه از محل خارج شوند. چندین دستگاه سیلندر گاز مایع پنجاه کیلویی که بسیار نیز خطرناک هستند از این مغازه ها خارج شدند. اگر یکی از این سیلندر ها منفجر می‌شد وضعیت حادثه پیچیده می شد.

ملکی گفت: آتش خاموش شده و نیرو ها در حال ایمن سازی محل هستند.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا