خبر

انتقاد علی کریمی از شرایط تیم ملی؛ گزینه جانشینی نداشتند و اسکوچیچ را برکنار کردند/ صعود با کی‌روش ۲٫۵ میلیون دلار آب خورد | جهان محتواعلی کریمی پیشکسوت تیم ملی که روی صحنه همایش صحبت می کرد، درباره وضعیت فوتبال ایران گفت: طبق معمول در سال های گذشته این اتفاقات افتاده است و در انتخابات جدید هم می بینیم که مردم این اتفاق افتاده اند. آن را انجام داد. بیایید که هنوز آثارشان باقی است و حالا بیایید و راحت گل بزنید.

وی درباره نظر کمیته فنی درباره اسکوچیچ توضیح داد: کمیته فنی اتحادیه فوتبال انگلیس اشتباه بزرگی انجام داد. قبل از اخراج مربی باید ابتدا جایگزینی را انتخاب می کردند. آنها یک مربی را در حالی اخراج کردند که مطلقاً هیچ جایگزینی نداشتند. کسانی که گزینه بودند این پیشنهاد را رد کردند. نمی‌دانم این پیشنهادها رسمی هستند یا نه، اما در رسانه‌ها درباره آن شنیده‌ایم. پس از کنار گذاشتن سرمربی تیم ملی هیچ یک از گزینه ها این پیشنهاد را نپذیرفتند و در نهایت دوباره به سراغ آقای اسکوچیچ رفتند. نظر من این است که اسکوچیچ اشتباهات زیادی مرتکب شد و حداقل نتوانست اشتیاق بازیکنان را برای احترام به او نشان دهد. ما در دوره اسکوچیچ ارزان ترین صعود را داشتیم و تومان تنها مربی خارجی است که قرارداد بسته است.

کریمی در ادامه توضیح داد: می خواهم به زمان آقای کارلوس کی روش اشاره کنم. آن زمان ما در حال صعود بودیم، اما به چه قیمتی؟ کسی مثل کی‌روش 2.5 میلیون دلار و اسکوچیچ که راحت‌ترین صعود را داشت، 100 هزار دلار برای ما هزینه کرد. من اشتباهات اسکوچیچ را قبول دارم، اما در این مرحله، اگر مورینیو را وارد زمین کنیم، او نمی تواند کاری انجام دهد. بهترین مربی جهان نیز به زمان نیاز دارد و اکنون می خواهیم با اتحادیه ورشکسته و بدهی کامل پاداش های تیم های مختلف که پرداخت نشده اند، مقابله کنیم.

و درباره تغییرات فوتبال ایران و مقایسه آن با کشورهای دیگر گفت: در تیم های عربی پول داری و مربی اخراج می کنی و مربی خوب دیگری می آوری و اشکالی ندارد. اما وقتی مربی خوبی می گیری باید به او زمان بدهی. هیچ کدام از ما توقع نداریم تیممان به فینال برسد، خوب است که بازی های خوبی انجام دهیم و مثل دوره های قبل مردم را خوشحال کنیم. جام جهانی می تواند بازی های تدارکاتی خوبی برای جام ملت های آسیا باشد زیرا نمی توانیم بازی های دوستانه خوبی داشته باشیم. همانطور که می بینید قبل از مهم ترین تورنمنت فوتبال نتوانستیم یک بازی دوستانه انجام دهیم. ما می توانیم از این استفاده کنیم.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا