خبر

انتشار قطعات عارفانه در کتاب «روئیدن در انتظار توست» – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، کتاب «روئیدن در انتظار توست» نوشته ساجده کارخانه‌ای با قطعاتی عارفانه درباره تفکر در آیات الهی توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر شده است.

«کتاب روئیدن در انتظار توست» نوشته ساجده کارخانه‌ای و با تصویرگری زهرا قربانی قطعات ادبی عارفانه و عاشقانه‌ای است که در سه فصل «دانه‌ها، زمین آسمان و انسان» مخاطب را به فکر کردن در مورد آیات الهی و و حرف زدن با خدا و درد دل کردن با او دعوت می‌کند و نشان می‌دهد که حرف زدن با خدا ساده است. در این کتاب سیر رسیدن به خدا و ارتباط قوی با خداوند و مساله ولایت و امامت در قالب جملاتی ساده، پرمفهوم و ادبی بیان شده است.

در این کتاب متن‌های ادبی عارفانه و عاشقانه‌ای با خدا را به زبانی ساده و خودمانی می‌خوانیم. نویسنده کتاب که بیشتر مخاطبش نوجوانان و جوانان هستند با دیدی متفاوت به انسان و تمام طبیعت، آسمان و زمین و حقایق زندگی نگریسته است و بسیاری از موضوعاتی که همه ما به آنها بی توجه هستیم مانند عشق، دوست داشتن، ایمان، وسوسه‌های شیطان، امامت، ولایت، امام زمان (عج) و توجه به خداوند را یادآوری می‌کند. نویسنده با لحن صمیمی و شیرین و عمیق با مخاطب ارتباط برقرار می‌کند. هدف نویسنده ایجاد ارتباط بین خواننده و خداوند است. وی می‌خواهد نسل جوان را با خداوند و زیبایی‌های زندگی، مفاهیم معنوی و انسانی آشنا کند. این کتاب شامل نقاشی‌ها و تصویرگری‌های زیبا و دلنشین می‌باشد که با مفهوم کتاب ارتباط دارد.

بخشی از کتاب را در ادامه می‌خوانید:

امام زمان (عج) در دل هر شیعه‌ای مسجد دارد

مسجد محل ذکر و دعاست و امامء زمان (عج) هر روز و هر شب در دل ما ذکر خدا می‌گوید

و برای هدایت ما دعا می‌کند. ولی ما از او غافلیم…

کاش ما هم به اندازۀ نهنگ یونس (ع) به حضور امام در دلمان آگاه بودیم. کاش کمی گوشمان را از شلوغی اطراف برگیریم و به صدای دلمان گوش کنیم؛ به صدای دعا؛ صدای گریه‌های او برای هدایت ما…

کافیست گوش کنیم…Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا