خبر

امیر سیاری: ارتش جنگ های دنیا را رصد می کند


شفقنا- معاون هماهنگ کننده ارتش ایران گفت: جنگ‌ها یا درگیری‌هایی که در سراسر دنیا رخ می‌دهد را رصد می‌کنیم.

به گزارش شفقنا، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری، در آیین افتتاح «نمایشگاه نخبگان، ذوالفقار علمی ولایت» ضمن گرامیداشت یاد 2 شهید حادثه اخیر هواپیمای نیروی هوایی ارتش گفت: به روح بلند همه شهدا خصوصا 2 شهید عزیزی که تازه به این درجه نائل شدند و هموطن عزیز درگذشته در این سانحه درود می‌فرستیم. حقیقتا این 2 شهید بزرگوار شعار «ارتش فدای ملت» را به منصه ظهور رساندند و نشان دادند که هرکجا لازم باشد ارتش آماده است تا خود را فدای ملت کند.

او افزود: مأموریت ارتش ایران حفظ تمامیت ارضی، استقلال و نظام اسلامی است. برای انجام این ماموریت بدون شک ارتش باید خود را از هر نظر آماده و از تجربیات گذشته نیز به خوبی استفاده کند. البته تهدیدات آینده با گذشته متفاوت است. در اتفاقات مختلف سال‌های اخیر که در سراسر جهان رخ داده می‌بینیم که جنگ‌ها با گذشته تفاوت پیدا کرده و نبردهای امروز متکی به فناوری روز است.

معاون هماهنگ کننده ارتش تصریح کرد: برای آمادگی و غافلگیرنشدن همواره باید همراه  با حفظ مولفه های اقتدار آفرین، با فناوری روز حرکت کنیم. رهبری و فرماندهی کل قوا هم فرموده‌اند که در درگیری‌هایی که در دنیا رخ می‌دهد شما مثل یک تماشاگر که کنار تشک کُشتی ایستاده باشید و فنون‌های مختلفی که آنها علیه هم استفاده می‌کنند را بررسی کنید و بعد براساس آن ببینید چگونه می‌توانیم خودمان را در برابر آنها قوی‌تر کنیم. بنابراین ما جنگ‌ها یا درگیری‌هایی که در سراسر دنیا رخ می‌دهد را رصد می‌کنیم.

او تاکید کرد: ما باید با تکیه به توانمندی داخلی خود، هر روز نسبت به روز قبل پیشرفت داشته باشیم و قوی‌تر شویم و براساس نیاز روز و آینده، نیروهایمان را آموزش دهیم، سطح علمی نیروی انسانی هم بالا برود و از ظرفیت‍های موجود در کشور برای استمرار حرکت در مسیر بهره مندی از علوم استفاده کنیم.

سیاری ادامه داد: امروز می‌بینیم که معاونت علوم، تحقیقات و فناوری ارتش نمایشگاهی از توانمندی نخبگان وظیفه را به نمایش گذاشته است. در سطح کارکنان پایور هم ما چنین مواردی داشته‌ایم. فرماندهان باید بسترسازی، حمایت و هدایت این نخبگان عزیز سرباز و پایور را همانند گذشته، به خوبی انجام دهند تا با تقویت روحیه نوآوری و ابتکار، نخبگان بتوانند در جهت حل مسائل روز و تامین نیاز مندی‍ها حرکت کنند.

او خاطرنشان کرد: ما امروز خوشبختانه به جایی رسیده‌ایم که وقتی برمی‌گردیم و گذشته و دستاوردهایمان را می‌بینیم از آن لذت می‌بریم. امروز بحمدلله نخبگان، مراکز دانش بنیان، دانشگاه‍ها همچون گذشته برای طی این مسیر امیدآفرین پای کارند.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا