خبر

امضاء تفاهمنامه ۲ جانبه بین بنیاد مستضعفان و آموزش و پرورش گلستان – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، در اجرای منویات رهبر معظم انقلاب، تفاهم نامه دوجانبه اجرای واگذاری رایگان عرصه های مدارس تحت تملک بنیاد مستضعفان در گلستان بین سید فخرالدین علوی مدیرکل اموال و املاک این بنیاد و سیدرضا نظری، مدیرکل آموزش و پرورش استان روز دوشنبه امضا شد.

مدیرکل اموال و املاک بنیاد مستضعفان گلستان در این خصوص گفت: امضای این تفاهم نامه مطابق دستور مهندس فتاح رئیس بنیاد مستضعفان با تشکیل کارگروهی و برابر همکاری اداره کل آموزش و پرورش گلستان برای واگذاری مالکیت رایگان انجام شده است.

سید فخرالدین علوی افزود: مجموع مساحت عرصه های مناطق شهری و روستایی واگذار شده به آموزش و پرورش حدود ۱۱۳ هکتار و به ارزش بالغ بر هزار میلیارد تومان در قالب ۳۱۶ مدرسه بوده که تماماً به صورت رایگان به آموزش و پرورش استان گلستان هبه شد.

وی اعلام کرد: استان گلستان رتبه نخست در واگذاری این املاک در کشور را به خود اختصاص داده و گمیشان با ۵۲ مدرسه و کلاله با ۵۱ مدرسه بیشترین سهم استانی در واگذاری را داشته است.

علوی اضافه کرد: برابر تفاهم نامه فی مابین بنیاد و آموزش و پرورش استان مقرر شد که در یک سال آینده سایر مدارس هم تعیین تکلیف شود.

به گفته وی این طرح برای نخستین بار در استان گلستان توسط بنیاد مستضعفان انجام شد.

گفتنی است سید پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان کشور هفتم اسفند امسال تفاهم نامه واگذاری رایگان ۷۰۰ مدرسه را با وزیر آموزش و پرورش امضا کرده بود.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا