خبر

امام‌جمعه یزد: لزوم تحمل سختی‌ها در شرایط دشوار اقتصادی/ به زودی به شرایط مطلوب اقتصادی می‌رسیم


به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرمهم، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه یزد گفت: رونق تولید در شرایط حال اساسی‌ترین نیاز کشور در مقابل جنگ اقتصادی دشمنان و زمینه‌ساز مناسب و اصلی برای خنثی‌سازی تحریم‌هاست.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله محمدرضا ناصری عصر دوشنبه در نشستی با جمعی از دامداران صنعتی و کشاورزان با اشاره به اینکه مسئولان برای رفع موانع کسب و کار در حال برنامه‌ریزی هستند افزود: امیدواریم مسئولان هرچه سریع‌تر با خنثی‌سازی تحریم‌ها و رفع مشکلات، زمینه رونق تولید و شکوفایی اقتصادی را فراهم کنند.

وی با اشاره به لزوم تحمل سختی‌ها در شرایط دشوار اقتصادی ادامه داد: با استقامت و همکاری همگان در مسیر تولید، به زودی به شرایط مطلوب اقتصادی می‌رسیم؛ البته عده‌ای سودجو و زیاده‌خواه هستند و با کارشکنی مشکلاتی ایجاد می‌کنند که باید برای رفع آنها، برنامه‌ریزی و اقدام لازم صورت گیرد.

امام‌جمعه یزد با بیان اینکه ظرفیت تولید خوراک دام در کشور وجود دارد خاطرنشان کرد: حتی دامداران می‌توانند در کنار فعالیت خود به کشت خوراک دام بپردازند که البته دولت در این زمینه باید همراهی کند و تلاش برای خودکفایی کشور موضوع مهمی است.

ناصری با اشاره به مشکلاتی که دامداران با آن مواجه هستند یادآور شد: این مشکلات با توکل به خدا و صبر و استقامت برطرف می‌شود ولی وظیفه همه مسئولان کشور این است بیش از قبل با جدیت، زمینه را برای رشد و پیشرفت کار جامه هدف، فراهم کنند.

وی درباره مشکل خوراک دام گفت: در این زمینه به رییس‌جمهوری پیشنهاد دادم که وزارت جهاد کشاورزی، هر استان را مکلف به خودکفایی در زمینه تولید خوراک دام استان خود کند و در این شرایط لازم نیست همواره نگران مسئله تامین خوراک دام باشید.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد و امام‌جمعه یزد همچنین از فعالان حوزه تولید به عنوان جهادگران بخش اقتصادی یاد کرد و افزود: تحمل رنج در مسیر تولید بی‌شک اجر خود را دارد و هر فردی که در راه خدا جهاد می‌کند، خدا راه را به او نشان می‌دهد.

در این دیدار تعدادی از دامداران مناطق مختلف به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند و پیگیری نیازهای خود را در عرصه تولید خواستار شدند. .

استان یزد چهار میلیون و ۵۳۳ هزار و ۱۶۲ واحد دامی، ۱۴۳ هزار ۵۶۱ رأس گاو شیری و گوساله و یک هزار و ۱۰۰ واحد مرغداری صنعتی دارد که از این تعداد ، ۲۸۹ هزار تن شیرخام ، ۱۹ هزار و ۵۰۰ تن گوشت قرمز ، ۶۰ هزار تن گوشت مرغ ، ۲۷ هزار و ۹۰۰ تن تخم‌مرغ ، چهار هزار و ۴۰۰ تن گوشت سایر ماکیان و ۲۴۷ تن سایر فرآورده ها تولید می‌شود.

یزد هم‌ اکنون یک میلیون و ۲۳۶ هزار نفر جمعیت دارد که ۸۷ درصد در ۲۴ شهر و بقیه در روستاها، آبادی ها و سکونتگاه های عشایری زندگی می‌کنند./عصرایرانSource link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا