خبر

المالکی: صدر اگر نتواند مستندات و ادله ادعای اخیرش را ثابت کند، باید محاکمه شود


شفقنا-«نوری المالکی»، رئیس ائتلاف دولت قانون از شورای عالی قضایی خواست اگر صدر نتواند ادله و مستندات در معرض تهدید قرار گرفتنش را اثبات کند، وی را محاکمه کند.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از بغداد الیوم، المالکی در توئیتی نوشت: ما برای حفظ امنیت، حاکمیت قانون و مخالفت با قانون‌شکنان تلاش بسیاری کردیم لذا از افزایش این افراد در مرحله اخیر متاسفیم.

وی افزود: ما قاطعانه آنچه که اخیرا در رسانه‌ها درباره وجود تهدیدات علیه زندگی برخی شخصیت‌های سیاسی دیده و شنیده‌ایم را محکوم می کنیم در عین حال از کثرث حرف و حدیث‌ها درباره این تهدیدات بدون ارائه ادله و مستندات تعجب می کنیم.

رئیس ائتلاف دولت قانون اظهار داشت:اگر این تهدیدات درست باشد، شخصیت‌های مذکور باید ادله و مستندات آن را به دستگاه قضایی ارائه دهند و اگر این تهدیدات با ادله قاطع و قوی ثابت نشود، ما از دستگاه قضایی می‌خواهیم این افراد را برای ممانعت از برهم زدن امنیت، ثبات و صلح در کشور محاکمه کند.

پیش از این، «سید مقتدی صدر»، رهبر جریان صدر به عدم سکوت در خط و نشان کشیدن علیه شرکاء و هم‌پیمانان این جریان در دولت اکثریت ملی تهدید کرده بود.

صدر در توئیتی نوشت: بار دیگر صدای وحوش درنده که زبانی جز تهدید نمی فهمند، بلند شده است، بار دیگر شرکاء و هم‌پیمانان در دولت اکثریت ملی (که نه شرقی و نه غربی است) را تهدید می کنند؛ دولتی که نزدیک است نور آن سراسر کشور را روشنایی بخشد، دوستی میهن نشانه ایمان است.

وی در پایان گفت: تهدید و خط و نشان کشیدن کافی است،ما کشور را به دست افراد فاسد بازنخواهیم گرداند، میهن را به کسانی که در ورای مرزها هستند، نخواهیم فروخت، اکثریت مردم با دولت اکثریت ملی موفق هستند و ما در قبال این وضعیت دست بسته و بی‌تفاوت نخواهیم ماند و اجازه نخواهیم داد تا تروریسم و فساد بر ما مسلط شود، تاریخ ما سرشار از قدرت، صبر و ثبات است.

«محمد الحلبوسی»، رئیس پارلمان عراق و از سران ائتلاف حاکمیت به عنوان گروه‌های هم‌پیمان با جریان صدر نیز پیشتر گفته بود: از همان آغاز ما سیاست را به جای سلاح انتخاب کردیم؛ سلاحی که در مناطق‌مان علیه ما استفاده می شد، زیرا ما یقین داشتیم وطن با خشونت ساخته نمی شود بلکه این آزادی، عدالت و برابری بر اساس قانون اساسی و قانون است که وطن را می سازد.

وی در توئیتی نوشته بود: امروز اراده‌های غیرمنضبطی ظهور یافته که تلاش دارد اقتدار دولت را با ویران کردن ارکان آن و تهدید طیف های مردم بشکند، ما از سلاح و تهدید دیگران نترسیده و آن را قبول نکرده ایم، ما رویکرد محکم خود در ساخت کشور به دور از خشونت را تغییر نداده و نخواهیم داد.

صدر با تشکیل ائتلاف مشترک با بارزانی، الحلبوسی و الخنجر به دنبال تشکیل دولت اکثریت ملی و حذف نوری المالکی از قدرت بنا به اختلافات دیرینه است.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا