خبر

العربی الجدید: «مذاکرات نخست وزیر عراق در ایران بر پرونده امنیتی متمرکز خواهد بود» | جهان محتوا


شفقنا- پایگاه خبری تحلیلی «العربی الجدید» به نقل از منابع عراقی مدعی شد که مذاکرات نخست وزیر عراق با مقامات ایرانی در سفر به تهران بر پرونده امنیتی متمرکز خواهد بود.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از نیو عرب، منابع عراقی در بغداد امروز (دوشنبه) مهمترین مواردی را که محمد شیعه السودانی در سفر روز سه شنبه خود به تهران در مورد آنها صحبت خواهد کرد، فاش کردند. تهدیدات ناشی از حملات احتمالی ایران به احزاب کرد در اقلیم کردستان.

به گزارش این سایت، رهبر چارچوب هماهنگی که خواست نامش فاش نشود، به العربی الجدید گفت: عراق نگران عملیات زمینی ایران در داخل خاک عراق است و همین موضوع باعث شد السودانی سرعت عمل خود را افزایش دهد. یک سفر کوتاه.» علاوه بر این، دولت عراق اقدامات سریعی مانند استقرار نیروهای نظامی جدید در مرز با ایران را به عنوان تلاشی برای جلوگیری از هرگونه عملیات نظامی ایران انجام داده است.

به نوشته این وب سایت عربی، سودانی ها با مقامات ایرانی توسعه طرح های امنیتی مشترک برای کنترل مرزهای مشترک بین دو کشور را از سمت اقلیم کردستان بررسی خواهند کرد، زیرا ایران اسناد و مدارکی دارد که نشان دهنده دخالت کردها است. ارقام.” و رهبرانی که در کردستان زندگی می کنند کسانی هستند که ناآرامی ایجاد کردند. این در داخل ایران ثابت می شود».

در تکمیل گزارش سایت مذکور آمده است: «السودانی همچنین جنبه های اقتصادی و تجاری و فعال شدن کمیته عالی مشترک دو کشور و همچنین موضوع آب تهران را بررسی خواهد کرد و همچنین رایزنی خواهد کرد. با مقامات ایرانی در رابطه با میانجیگری عراق بین تهران و ریاض و به آنها اطمینان خواهد داد که در سفر بعدی خود به عربستان در این مورد بحث خواهد کرد.

متن کامل خبر را در العربی الجدید ببینیدمنبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا