خبر

العامری خطاب به سفیر بریتانیا: اطلاعاتی داریم که موید دخالت مستمر شما در اوضاع سیاسی عراق است


شفقنا-«هادی العامری»، رئیس ائتلاف الفتح در دیدار «مارک ریچاردسون»، سفیر بریتانیا در عراق تاکید کرد فرایند سیاسی از سال 2003 میلادی تا به امروز بر سه پایه اصلی توافق، همکاری و توازن استوار بوده است.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از الفرات، العامری در این دیدار گفت: ما اطلاعاتی از دستگاه‌های امنیتی خارجی در اختیار داریم که موید مداخله مستمر شما در اوضاع سیاسی عراق است، ما معتقدیم که ثبات عراق ثبات منطقه است و همه باید برای ثبات منطقه بن بست سیاسی کنونی را حل کنند.

رئیس ائتلاف الفتح ادامه داد: ما به دنبال تفاهم شیعی-شیعی هستیم و مطمئنا این امر به تفاهم کُردی –کُردی منجر خواهد شد و به دودستگی در بیت کُردی پایان خواهد داد، هیات هماهنگی گروه‌های شیعی از تشکیل فراکسیون اکثریت دست نخواهد شست؛ فراکسیونی که حق طیف شیعی در دولت آتی و توافق بر سر نامزد نخست وزیری را حفظ می کند.

از سوی دیگر، سفیر بریتانیا تاکید کرد: لندن در تلاش برای توسعه مناسبات دوجانیه و حمایت از عراق است اما این امر مستلزم تشکیل دولتی باثبات است، این برای ما در مرحله کنونی حائز اهمیت است.

العامری نیز در پایان گفت: عدم ثبات سیاسی منجر به بروز ناامنی می شود لذا من نگران بازگشت عراق به دوره‌هایی هستم که دچار مشکلات و بحران‌ها بود.

این خبر را در الفرات ببینید.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا