خبر

الخزعلی خطاب به صدر: شخصیت‌های مورد اعتماد نزد گروه‌های مشخص اساسا شخصیت‌هایی غیر امانتدار هستند


شفقنا-«قیس الخزعلی»، دبیرکل عصائب اهل حق عراق به جزئیات تهدید مورد اشاره «سید مقتدی صدر»، رهبر جریان صدر علیه گروه‌های هم‌پیمان این جریان اشاره کرد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، بعد از ثابت شدن شایعات درباره تهدید برخی طرف‌های سیاسی که تلاشی خبیثانه توسط یکی از شخصیت‌های معروف به روابط خارجی‌اش در انتقال این تهدید بوده است، باید گفت هدف از این دروغگویی فتنه انگیزی (میان شیعیان) بوده است.

وی با بیان اینکه آنچه طی دو روز اخیر روی داد، گواهی است مبنی بر اینکه پروژه فتنه همچنان پابرجاست و باید همواره از آن برحذر بود، اظهار داشت: شخصیت‌های مورد اعتماد نزد گروه‌های مشخص اساسا شخصیت‌هایی غیر امانتدار هستند.

دبیرکل عصائب اهل حق در پایان اظهار داشت: همانطور که در ضرب المثل گفته شده است؛ «انسان امین به تو خیانت نمی کند اما ممکن است انسان خائن مورد اعتماد تو قرار گیرد» علاج صحیح در چنین مواردی ارتباط مستقیم یا مراجعه به دستگاه قضایی به دور از رسانه ها است.

پیش از این، «سید مقتدی صدر»، رهبر جریان صدر به عدم سکوت در خط و نشان کشیدن علیه شرکاء و هم‌پیمانان این جریان در دولت اکثریت ملی تهدید کرده بود.

صدر در توئیتی نوشت: بار دیگر صدای وحوش درنده که زبانی جز تهدید نمی فهمند، بلند شده است، بار دیگر شرکاء و هم‌پیمانان در دولت اکثریت ملی (که نه شرقی و نه غربی است) را تهدید می کنند؛ دولتی که نزدیک است نور آن سراسر کشور را روشنایی بخشد، دوستی میهن نشانه ایمان است.

وی در پایان گفت: تهدید و خط و نشان کشیدن کافی است،ما کشور را به دست افراد فاسد بازنخواهیم گرداند، میهن را به کسانی که در ورای مرزها هستند، نخواهیم فروخت، اکثریت مردم با دولت اکثریت ملی موفق هستند و ما در قبال این وضعیت دست بسته و بی‌تفاوت نخواهیم ماند و اجازه نخواهیم داد تا تروریسم و فساد بر ما مسلط شود، تاریخ ما سرشار از قدرت، صبر و ثبات است.

پیش از این، «محمد الحلبوسی»، رئیس پارلمان عراق و از سران ائتلاف حاکمیت به عنوان گروه‌های هم‌پیمان با جریان صدر گفته بود: از همان آغاز ما سیاست را به جای سلاح انتخاب کردیم؛ سلاحی که در مناطق‌مان علیه ما استفاده می شد، زیرا ما یقین داشتیم وطن با خشونت ساخته نمی شود بلکه این آزادی، عدالت و برابری بر اساس قانون اساسی و قانون است که وطن را می سازد.

وی در توئیتی نوشته بود: امروز اراده‌های غیرمنضبطی ظهور یافته که تلاش دارد اقتدار دولت را با ویران کردن ارکان آن و تهدید طیف های مردم بشکند، ما از سلاح و تهدید دیگران نترسیده و آن را قبول نکرده ایم، ما رویکرد محکم خود در ساخت کشور به دور از خشونت را تغییر نداده و نخواهیم داد.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا