خبر

افزایش سرعت طوفان مرگبار «ایان» به سمت کارولینای آمریکا | جهان محتوا


گرگ و میش ما – پس از وقوع گردباد و ایان در جنوب غربی فلوریدا، کشته شدن حداقل 6 نفر، گیر افتادن شهروندان در خانه های سیل زده، تخریب سقف بیمارستان و قطع برق حداقل 2 میلیون مشترک، جمعه عازم کارولینای جنوبی شد. راه را هدایت می کند.

به گزارش شفقنا، «ایرنا» به نقل از آسوشیتدپرس نوشت: اکثر ساکنان این شهر 350 ساله به دنبال پیش بینی کارشناسان درباره بیشترین خسارت به شهر تاریخی چارلستون رفتند.

مرکز ملی طوفان ایالات متحده با ارزیابی سرعت باد این طوفان در 140 کیلومتر در ساعت، افزایش مرگبار سرعت در امتداد سواحل کارولینا را پیش بینی کرد.

ایان که روز چهارشنبه به عنوان طوفان رده 4 وارد ساحل خلیج فلوریدا شد، یکی از قوی ترین طوفان هایی بود که ایالات متحده را درنوردید.

بر اساس یک گزارش جدید، تغییرات آب و هوایی قدرت این طوفان را حداقل 10 درصد افزایش داده است.

به گزارش روز پنجشنبه سی ان ان ایرنا؛ طوفان ایان پس از عبور از دریای کارائیب و کوبا و رسیدن به شرق ایالات متحده، برق بیش از دو میلیون مشتری را در سراسر فلوریدا قطع کرد.

طوفان ایان شهر “فورت مایرز” (فورت مایرز) در جنوب غربی فلوریدا را درنوردید، اکثر شهروندانی که به آنها دستور تخلیه داده شده است در خانه های خود محبوس شده اند و بیشتر شهر در خاموشی است.

بنابراین گزارش «ران دیسانتیس» فرماندار فلوریدا نیز وضعیت را بحرانی توصیف کرد و اعلام کرد که این طوفان همچنان در داخل ایالت فلوریدا در حال پیشروی است.

تاکنون 14 میلیون آمریکایی تحت تاثیر این طوفان قرار گرفته و زندگی عادی آنها مختل شده است.

فرودگاه بین المللی جکسونویل واقع در شمال شرقی فلوریدا از لغو تمامی پروازهای این فرودگاه در روز پنجشنبه (امروز) به دلیل تداوم طوفان ایان خبر داد.

این شبکه خبری آمریکایی افزود: طوفان ایان آنقدر قوی بود که پشت بام ها را پاکسازی کرد و ساختمان تئاتر واقع در ونیز فلوریدا را که در دهه 1950 ساخته شده بود، ویران کرد.

اکنون در حدود 300 مایلی، تقریباً 480 کیلومتری سواحل شرقی فلوریدا، با یک طوفان مواجه شده و در حالت آماده باش قرار دارد.

بر اساس انتظارات. ایان با سرعت 65 تا 70 مایل در ساعت به سمت جورجیا و کارولینای جنوبی در شمال فلوریدا می رود.

پیش از این طوفان یان سه شنبه گذشته کوبا را درنوردید و دو کشته برجای گذاشت و باعث قطع برق سراسری این کشور آمریکای لاتین شد.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا