خبر

افزایش روند مهاجرت غیرقانونی جوانان اقلیم کردستان به اروپا در سایه بحران اقتصادی


شفقنا- کنفرانس بین المللی که در اربیل برای بررسی مهاجرت های غیرقانونی برگزارشد، با هدف کاهش مهاجرت جوانان به کشورهای اروپایی، چندین طرح راهبردی برای اشتغال جوانان  را پیشنهاد کرد.

 به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از الصباح،شمار بسیاری از جوانان عراق، بخصوص در اقلیم کردستان اخیرا درسایه کمبود فرصت های شغلی و مشکلات اقتصادی که این کشور با آن روبروست، در تلاش برای رسیدن به اروپا به کشورهای بلاروس، لیتوانی، ترکیه و لهستان  مهاجرت کرده اند.

«فتحی المدرس»، مشاور اسبق وزارت صنعت و تجارت اقلیم کردستان اظهار کرد که پیشنهادات این کنفرانس  بر بهبود پایه های اقتصادی از طریق ایجاد فرصت شغلی  برای جوانان  متمرکز بود و این وزارتخانه بارها با ارسال نامه های رسمی  جهت خلاص شدن از مهاجرت های دسته جمعی خواستار اجرای پروژه های استراتژیک در اقلیم شده  تا صدها جوان بیکار و فارغ التحصیلان زن و مرد  را شامل شود.

وی عنوان کرد که سازمان های بین المللی آمادگی خود را برای ایجاد فرصت های شغلی اعلام کرده اند، از جمله سازمان بین المللی مهاجرت  که از فراهم سازی حدود پنج هزار فرصت شغلی برای جوانان خبر داده است.

 نمایندگان  ریاست اقلیم کردستان و شورای وزیران اقلیم ، وزارت کشور، وزارت کار و امور اجتماعی، سازمان ملل متحد(یونامی) و سازمان بین المللی مهاجرت در کنفرانس مذکور شرکت کردند.

خبر را در الصباح ببینید.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا