خبر

اعلام اعتراض اوکراین به سفیر رژیم صهیونیستی – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تایمزاسرائیل، اوکراین روز پنجشنبه سفیر رژیم صهیونیستی در کیف را در اعتراض به درخواست کمک این رژیم از مسکو برای کمک به تخلیه شهروندان در صورت وقوع جنگ توبیخ کرد.

روز چهارشنبه، سایت خبری آکسیوس گزارش داده بود که «آلون اوشپیز»، مدیر کل وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در تماس تلفنی با «میخائیل بوگدانوف»، معاون وزیر امور خارجه روسیه، از او در صورت حمله به اوکراین برای تخلیه صهیونیست‌ها کمک خواسته بود.

مقامات صهیونیستی گفتند: کیف که غرب را به واکنش بیش از حد به تهدیدهای روسیه با تخلیه شهروندان و دیپلمات‌ها متهم کرده است، از این اقدام تل آویو نگران شده و «مایکل برادسکی»، سفیر تل آویو را برای توضیح به وزارت خارجه اوکراین احضار کرده است.

روز چهارشنبه، «برادسکی» همچنین گفته بود که احتمال حمله روسیه به اوکراین حداقل تا پایان فوریه روی میز باقی خواهد ماند.

«یایر لاپید»، وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرده که این رژیم پیش نویس طرحی اضطراری را برای تخلیه زمینی اسرائیلی‌ها از طریق لهستان، مجارستان، اسلواکی، مولداوی و رومانی تهیه کرده است.

تنش‌ها در شرق اروپا بر سر اوکراین همچنان در شدیدترین وضعیت است و کشورهای غربی در اظهاراتی، روسیه را به نظامی سازی در مجاورت مرز اوکراین برای عمیلات نظامی قریب الوقوع متهم می‌کنند؛ هرچند روسیه همه این اتهامات را رد می‌کند.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا